Kategórie: Záhradné

none

Konkrétny plamienok

Konkrétny plamienok

Konkrétny klematis Klematis sú viacročné bylinné rastliny, na severnej pologuli je niekoľko druhov; okrem druhov existuje aj veľmi veľa hybridov, niekoľko stoviek, zvyčajne vytvorených iba pomocou niekoľkých druhov; v prírode je toľko klematis, že botanici majú často tendenciu rozdeliť rod do rôznych skupín, v závislosti od tvaru kvetu, odvahy vegetácie, miesta pôvodu, obdobia kvetu.

Záhrada online

Záhrada online

"Title =" Navrhovanie záhrady online: webové stránky a programy na web - záhrada "> Navrhovanie záhrady online: webové stránky a programy na webe Nie každý vie, že vďaka internetu je možné navrhovať a stavať záhrady online. web, v skutočnosti existuje mnoho programov, zadarmo a bez potreby registrácie, ktoré vám umožňujú plánovať a navrhovať záhrady na internete.

Budovanie záhrad

Budovanie záhrad

Budovanie záhrad s prihliadnutím na expozíciu Budovanie záhrad znamená v prvom rade zohľadniť niektoré základné parametre, ktoré nemožno ignorovať pri vytváraní zelene. Jedným z nich je určite vystavenie slnku: ak je pravda, že najlepšie je to na juh alebo nanajvýš na juhozápad, pretože je vždy v kontakte so slnkom (ideálne pre studené oblasti, zatiaľ čo v horúcich oblastiach je riziko príliš vysokých teplôt alebo obarenia vyriešené veľmi jednoducho vytvorením vhodných prístreškov), je potrebné rozptýliť mýtus, že ten na juh je najhorší.

Cibuľové kvety

Cibuľové kvety

Cibuľové kvety Cibuľové kvety dodávajú našim záhradám prvé farby a vône jari a posledného jesene. Môžeme si vybrať z mnohých odrôd na trhu a ozdobiť naše záhrady striedajúcimi sa kvetmi v čase, aby sme si ich nádheru užili dlhú dobu.

Tvorba súkromných záhrad

Tvorba súkromných záhrad

Vytváranie súkromných záhrad Vytváranie súkromných záhrad si vyžaduje určitú kompetenciu, pokiaľ ide o druhy rastlín, ktoré si prajete umiestniť, pretože táto voľba je podmienená určitými faktormi, ako napríklad: - rozšírenie pôdy - typ pôdy - vystavenie záhrady - klimatické podmienky - druh osvetlenia - koexistencia medzi rastlinami Ak chcete rozhodnúť o rozmanitosti rastlín, ktoré sa majú vysadiť v záhrade, môžete sa pohybovať medzi: - stromami (ak to priestor umožňuje a záhrada je široká) - kríkovými rastlinami - popínavými rastlinami (ak potrebujete) zakrývať steny alebo špirály) - bylinné rastliny - kvitnúce rastliny - vždyzelené rastliny - vodné rastliny (ak existuje vodný útvar) Existujú aj rôzne druhy záhrad, inšpirované štylistickými tendenciami, osobným vkusom alebo dokonca životnou filozofiou. ; v tomto ohľade môžeme uviesť: - záhrady upravené (ide o klasické záhrady so zelenými a pravidelnými trávnikmi, s živými plotmi rezanými podľa geometrických vzorov, často s vodnými plochami).

Vytvárajte záhrady

Vytvárajte záhrady

Vytváranie záhrad: všetky tipy Na vytváranie záhrad, ktoré dokážu kombinovať funkčnosť a estetickú krásu, je potrebné mať určité vedomosti a dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré umožnia, aby sa novonarodený zelený priestor v krátkom čase a jednoducho rozšíril. Musíme samozrejme začať od návrhu, čo znamená myslieť na druh záhrady, ktorú chcete vytvoriť.

Stredomorské stromy

Stredomorské stromy

Stredomorské stromy Qunado hovoríme o stredomorských stromoch, hovoríme o sérii kríkov, ktoré môžeme ľahko nájsť a rozpoznať v stredomorskom kroví. Ide o sklerofilné druhy, ktoré si vyvinuli charakteristickú adaptáciu na typické klimatické podmienky stredomorských oblastí, kde sú teploty mierne a zrážky sú obmedzené a obmedzené na krátke obdobia v roku.

Realizácia vertikálnych záhrad

Realizácia vertikálnych záhrad

"Title =" Vertikálne záhrady: realizácia - vertikálna záhrada "> Vertikálne záhrady: realizácia Stále častejšie vo veľkých mestách, kde sa každý deň zmenšuje priestor pre zeleň, sú vertikálne záhrady, ktorých realizácia je menej náročná. ako si myslíte.

Krík vo váze

Krík vo váze

Otázka: do ktorej rastliny vložím svoju vázu? dobré ráno, rád by som vám poradil, získal som veľkú prázdnu vonkajšiu vázu a chcel by som tam umiestniť rastlinu, možno s kvetmi, balkón bude na ulici v 5. poschodí, kde bude v skorých ranných hodinách trvať veľmi málo priameho slnečného žiarenia, čo by ste odporučili? ?

Utrpenie kamélie

Utrpenie kamélie

Otázka: Ako môžem uložiť svoje kamélie? ahoj, môžeš mi pomôcť ... Mám 5 kamélií ... ale jeden má pokrčené a spálené listy na špičke a. Ďalšia má žltnúce na špičke listov ... ďalšia má vyblednuté listy svetlozelenej ... druhá má všetky malé a spálené púčiky a táto má tiež spálené listy ... Zdôrazňujem, že ich mám všetky v kvetináčoch a mám ich na terase ... ale v oblasti chránenej pred slnkom a vetrom ... prosím, pomôžte mi, aby ma všetci školkári, aj keď zarábali peniaze, vždy zle poradili.

Ošetrite žiarovky

Ošetrite žiarovky

Otázka: Kedy uvidím kvety? ahoj, videla som vaše video na cibuľovitých rastlinách (youtube), ale nenašla som odpoveď na moje otázky. Zaujímalo by ma, či by ste mohli odpovedať na moje otázky e-mailom, ich zoznam je uvedený nižšie: 1) po tom, čo ste dnes vysadili cibuľky, ako dlho sa rodia kvety? 2) Ako často by som mal zalévať pôdu?

Stromy a samosvorné

Stromy a samosvorné

Otázka: stromy a dobré zamykanie dobré ráno, prerábame záhradu pomocou samosvorných zariadení, mohli by ste mi pomôcť pochopiť, ktoré stromy alebo rastliny by som mohol vložiť bez rizika, že ich korene zvýšia? Páči sa mi stromy s kmeňom, nie kríky, pokiaľ možno kvitnú a nie sú jedovaté a žijem v údolí Po.

Pelargónie z Trentina

Pelargónie z Trentina

Otázka: Ako pestovať parížske muškáty? Ahoj, chcel som vedieť, ako získať veľmi kvetivú parížsku vázu, akú vidíte v horských oblastiach. Kúpil som špecifické tekuté hnojivo spoločnosti Compo a dávam ho raz týždenne. Vopred ďakujeme Decdeal Kvetináč na kvetináč Sadzač na zavlažovanie Sadzač na zavlažovanie Zábradlie na plantážnom policom plote Podpora kvetináčov Cena

Orežte Thuju

Orežte Thuju

Otázka: Prerezávanie dobrého večera Thuja druhý a tretí rok som orezával vrchol v nesprávnej výške, rastliny sú veľmi dobré, ale rastú iba na šírku a nie na výšku. Prosím, žiadam vás o veľkú pomoc. Môžem sa vrátiť k svojej chybe? ak áno, čo mám robiť? Koľkokrát musím prerezávať thuju a v akom období?

Trávnik

Trávnik

Otázka: trávnik Chcel by som zmeniť typ trávy v mojej záhrade. Minulý rok som zasial trpaslík ďatelina. Nedal dobré výsledky. Je plná burín. Čo odporučíte? Odolný, hustý a ľahko udržiavateľný! Jedna časť dostane slnko až ráno. Ďalší až do skorých popoludní.

Pivonka

Pivonka

Otázka: Pivonka arborea Salve, vlastnímú veľkú 28-ročnú pivonku stromov kúpenú v Číne, nachádza sa na priaznivom mieste z hľadiska slnečného svitu a úrodnosti pôdy, nikdy však nerozkvetla, dokonca ani nová rastlina, ktorú som vytvoril, ju oddeľuje. , Prečo odporúčate? Ďakujem veľmi pekne. SANHOC Nový prírastok 10ks Bonsai Pivoňka Kvetina, Pivoňka Suffruticosa Pivoňka strom Čínsky vzácny Črepníkové rastliny Miniatúrne Krytá záhrada Bonsai: 22 Cena

Krytý balkón otočený na sever

Krytý balkón otočený na sever

Otázka: Zakrytý balkón Ciao orientovaný na sever, bývam v údolí Po a mám malú terasu (4x3) úplne zakrytú a otočenú na severovýchod (slnko od 8 do 10 c.ca). Už som sa pokúsil s Kalina a nandina ... ale nič, oni zomrú ... Obávam sa, že problém je kryt, v skutočnosti na inom rovnakom balkóne (ako expozícia), ale nepokryté rovnaké rastliny žijú bez problémov ... POMOC!

Vytrvalé kvety pre kvetinové záhony

Vytrvalé kvety pre kvetinové záhony

Otázka: Vytrvalé kvety pre kvetinové záhony Môžete odporučiť kvety s trvalými kvetmi, ktoré majú radi malé trvalky a ktoré kvitnú celé leto? Ďakujem Kuerli Tulipánové žiarovky Kvetinové semená Žiarovka Farebné kvetinové semená Tulipány Bonsai Hardy Trvalka Cena

Zvädnuté tulipány

Zvädnuté tulipány

Otázka: Môžem si uložiť tulipány? Dobré ráno, kúpil som si tulipánové cibule rôznych druhov, ktoré teraz rastú. Fialové už kvitnú, ale napriek tomu, že som ich nechal vo váze, kde vyrastali, okamžite uschli a nechápem prečo. Sú umiestnené mimo slnka a vody, len keď je zem suchá.

Magnólie

Magnólie

Otázka: magnólia, moja magnólia, ktorá má 18 rokov, od minulého roka nekvetla a neskôr je zakrytá listami. V posledných rokoch od začiatku marca bola pokrytá kvetmi; bol to pohľad na pohľad, bol to klenot mojej záhrady. Čo sa s ňou deje, nie je suché, pretože som sa pokúsil rozbiť malú vetvu a je zelená.