Rastlina Pachira

Rastlina Pachira

Pachira alebo bohatstvo


Pachira, ktorá patrí do tropickej rodiny Bombacaceae, pochádza z Južnej Ameriky s veľmi premenlivou veľkosťou. V týchto zemepisných šírkach je jediným druhom, ktorý sa môže pestovať v skleníkoch, odroda, ktorá síce v krajinách pôvodu dosahuje 18 metrov, ale v Európe zriedkavo presahuje 3 metre. Pachira je vybavená listami z palmových listov s 5 a niekedy 7 segmentmi a ľahko poddajnými stonkami, ktoré môžu byť pletené, aby sa zvýšila krása rastliny. Kvety a ovocie je ťažké získať v kvetináčoch, zatiaľ čo ich semená sú jedlé: ich surová chuť pripomína arašidy a môže sa sušiť a pomelieť, aby sa získala múka použitá na pečenie. Pestovanie tejto rastliny nie je zvlášť ťažké, ale veľmi ju miluje vzduch: je preto potrebné ju umiestniť na vzdušné miesto, ale mimo chladných prúdov.

PestovaniePachira musí byť pestovaná doma, v žiarivej polohe, ale nie v priamom svetle - môže dostávať priame slnečné žiarenie hodinu denne, najlepšie skoro ráno alebo večer, alebo na listoch sa budú vytvárať skutočné popáleniny, ktoré nenapraviteľne poškodia rastlinu , Jeho listy sa musia udržiavať čisté a bez prachu, ale nikdy sa nesmie používať lesk na listy. Teplota a pôda: pachira netoleruje teploty pod 18 ° C a vyžaduje vysokú úroveň vlhkosti, preto sa odporúča používať pôdu vláknitý materiál s vysokou kapacitou na zadržanie vlhkosti, zmiešaný s listami na zemi. V lete, keď sa teploty ustália, je možné rastlinu umiestniť vonku, v tienistej, ale svetelnej polohe, pričom vždy dávajte pozor na priame slnečné žiarenie.

ZalievanieNie je ľahké nájsť správnu rovnováhu pri zalievaní tohto druhu: zriedkavé zavlažovanie vedie k vyschnutiu listov na špičke, zatiaľ čo nadmerné zalievanie môže spôsobiť, že listy budú stále zelené a spôsobia hnilobu koreňov. V každom prípade musí byť na jar / v lete hojne napojená, ale bez preháňania, pomocou nevápenatej vody, pričom treba dbať na to, aby v tanieri nezostali stojace. V zime znížte zavlažovanie a zároveň udržujte vlhkosť pôdy. Dobrým trikom je dať prst do zeme vázy a pred opätovným zalievaním sa uistiť, že prvé dva centimetre pôdy sú suché. Pre krátke neprítomnosti - alebo pre tých najnepozornejších - je vhodné používať vodné nádrže, ktoré umožňujú napojenie iba raz za mesiac.

Rastlina Pachira: Škodcovia a chorobySpravidla nie je napadnuteľný pred závažnými chorobami, môže ho napadnúť parazit, ako je napríklad koňeal (biele škvrny na spodnej časti listov), ​​roztoče červenoplodé (listy začínajú zožltnúť, stočiť a spadnúť, na spodnej ploche malé pavučiny) a vošky (malý belavý mobilný hmyz) - v tomto prípade bude potrebné primerané ošetrenie pesticídmi. Ako už bolo uvedené, skutočnosť, že listy vysychajú na špičke a potom po celej dĺžke, kým nespadnú, naznačuje zlé zavlažovanie, ktoré možno vyriešiť zvýšením frekvencia polievania a striekania. Ak sa naopak zdá, že vrchol listov je mäkký a tmavý, zatiaľ čo zostávajúca časť žltne, znamená to prebytok vody, ktorý je možné vyriešiť znížením zalievania.

Video: Pachira aquatica with a rough trunk