Jednoduché papierové kvety

Jednoduché papierové kvety

Prečo si vybrať papierové kvety


Môže to byť zábavná dekoratívna zábava alebo tvorivý cieľ, pretože výroba papierových kvetov má významné výhody: sú jednoduché na realizáciu, a preto sú v dosahu detí, stimulujú ich manuálne zručnosti, takže vzdelávanie pre najmenších je lacné, pretože sa dajú robiť s recyklačným papierom, ale sú obzvlášť cenné vo svojej originalite, pretože nebudú mať rovnaké postavenie a každému poskytnú možnosť tvoriť s fantáziou. Môžete pracovať na farbách, vyberať tvary, vymýšľať nepravdepodobné odrody prírody s kreativitou, pridávať listy a odstraňovať tŕne, množiť lístky a deliť druhy. Závisí to od stupňa dosiahnutej zručnosti, pretože nie sme profesionáli, v každom prípade si môžeme zvoliť, či štylizovať formát alebo spresniť botanické podrobnosti. Sú tiež vhodné na vytváranie kvetinových aranžmánov, ktoré sa pripravujú ako uvítací darček pre nových susedov; tiež ideálne ako malé znamenie uznania priaznivého stavu alebo pozvania na večeru.

Papier na vytvorenie
Výroba jednoduchých papierových kvetov je hospodárna a podľa druhu papiera, ktorý chceme použiť, môže mať iný výnos. Obvykle sa uprednostňuje krepový papier, pretože ho možno ľahšie tvarovať rukami. Ak sa práca vykonáva v škole, okresy spravidla sprístupňujú tento školský materiál, takže jeho dostupnosť nie je problémom a farba nie je. V prípade domáceho zloženia ho ľahko nájdete aj v minimálne dodávaných supermarketoch s materiálom pre domácich majstrov. Odporúčame používať krepový papier kvôli jeho plastickým vlastnostiam. Je elastický, ľahký, ohybný a ľahko sa dá zložiť. Trh nám tiež ponúka bohatú škálu farieb, ktoré sú ideálne pre kvety, ktoré chceme vyrábať. Okrem toho, vzhľadom na to, že ide o ekonomický produkt, je ideálne začať; Ak chceme, aby naše výtvory prekvitali, môžeme ich tiež spracovať konkrétnejšími druhmi papiera, napríklad pomocou cukrového papiera, drsného na oboch stranách alebo baliaceho papiera s klasickými hnedavými tónmi, aby sa dosiahol rustikálny efekt. Pre skúsenejšie ženy, ktoré sa usilujú o eleganciu, odporúčame kvalitnejšie papiere, ako sú obrúsky, ryžový papier alebo hodvábny papier.

Potrebné materiályZačnime zostavením zoznamu potrebných materiálov, ktoré je možné zakúpiť v konkrétnych obchodoch pre domácich majstrov alebo v nejakom hobby & work centre, ktoré má sektor venovaný záhrade:
• Zvlnený papier (ktorý sa má nahradiť papierom, ktorý uprednostňujete): pre farby lístkov si môžete vybrať ktorýkoľvek z nich a navyše si kúpiť nejaké zelené listy a stonku.
• Nožnice na papier a kliešte na rezanie drôtu.
• Klasický silný železný drôt a trochu tenkého zeleného drôtu používaného v kvetinárstve.
• Paper Scotch
• Zelená lepiaca páska pre kvetinárov, ktorá sa použije na upevnenie a starostlivosť o povrchovú úpravu.

Jednoduché papierové kvety: Postup výroby kvetu


Teraz budeme postupne sledovať všetky kroky potrebné na realizáciu nášho dekoratívneho projektu. Začnime jednoduchou papierovou kvetinou, ku ktorej by sme mohli nasledovať mnoho ďalších kvetov s podobnými odtieňmi, aby sme vytvorili príjemnú kvetinovú kompozíciu.
1. REZANIE KARTY. Naša kvetina ožíva z okvetných lístkov, takže na stôl rozprestierame farebný zvlnený papier a odrežeme prúžky dlhé 8 cm, dlhé asi 50 cm. Akonáhle sme sa rozhodli, ktorý bude náš horný okraj, budeme ho musieť trochu natiahnuť rukami v horizontálnom smere, to je v opačnom smere, ako je prirodzené krepovanie papiera, a udržiavať horný okraj rozšírený tak, že ho trochu ohneme smerom k zadnej časti pásu. Ak chceme jemnejší a nejasne zvlnený povrch, dokážeme to pomocou drôtu. Položíme hornú hranu na niť, zrolovať ju prstami a zároveň ju vyžehliť von. Po udržaní polohy niekoľko minút vytiahneme drôt. Cieľ bude tak jemnejší a príjemnejší.
2. VÝROBA LIEKOV. S predtým manipulovaným pásom budeme musieť vytvoriť určitý druh role. Potom, počnúc klapkou, začneme ovíjať prúžok na seba a spočiatku držíme slučku pevne; zavrite spodnú časť puzdra zelenou papierovou páskou, aby ste zakryli koncovku. Trochu otvárajú okvetné lístky a snažia sa papier natiahnuť smerom von, aby sa zvýraznilo jeho rozkvet.
3. PRÍPRAVA STEMU. Rezajte drôt na 30 cm a zakryte ho zelenou kvetinovou stuhou po celej svojej dĺžke. Ak ju chcete zosilniť alebo vylepšiť stonku, môžete okolo drôtu previnúť prúžok zeleného krepového papiera, na ktorý ste vložili niekoľko kvapiek vinavilu; ihneď potom pokračujte so zelenou stuhou pre kvetinárov.
4. VYTVORENIE DOVOLENOK. Z krepového papiera získame pomocou nožníc dva alebo tri listy 6 x 5 cm. Pomáhame rukami šíriť papier dobre. Vezmime tenký zelený drôt a dáme mu oválny tvar o niečo menší ako list; papierovou páskou nalepíme ovál na zadnú stranu listu a necháme ho vyčnievať jeden cm od spodného okraja, aby sme ho pripevnili k stonke.
5. MONTÁŽ. Je čas dať všetky kúsky dohromady. Stonku vkladáme do spodnej časti kvetu a pomocou zelenej plachtoviny ju obraciame počnúc spodkom kvetu (dve až tri zákruty), až kým nezačneme sledovať dĺžku stonky. Teraz vkladáme listy vložením malej koncovky železa do plátna; prvý vo vzdialenosti 5 cm od vrcholu, druhý vo vzdialenosti 10 cm a tak ďalej. Aby sme sa vyhli bodnutiu a väčšej bezpečnosti, pripevňujeme základňu listu na stonku kvetinovou stuhou.
A tu prichádza naša prvá kvetina! Teraz, ak si budete priať, môžete pokračovať so skutočnou palubou.