Udalosti marec 2013

Udalosti marec 2013

10. marca Pestovanie zeleninovej záhrady doma


Kultivácia zeleninovej záhrady doma: tu je návod
Nedeľa 10. marca v botanickej záhrade Castello Quistini sa dozviete, ako pestovať zeleninovú záhradu.
Botanický workshop Castello Quistini plánuje nový kurz zameraný na záhradníctvo, tentoraz s záhradkárskym odborníkom z našej provincie Angelom Salaom, ktorý na popoludňajšom stretnutí naplánovanom na nedeľu 10. marca ilustruje správne techniky učenia sa pestovania zeleninovej záhrady. doma alebo na vlastnom balkóne alebo terase.
Medzi zahrnuté témy patrí lunárny kalendár a plánovanie prístavu, pôdy, semená, siatie, hlavné nástroje, ktoré sa majú použiť, hlavné odrody a ich vlastnosti, najkonkrétnejšie obdobia a odrody, ako vytvoriť domáci záhon. , hlavné domáce úpravy a správne zavlažovanie na udržanie správnej rovnováhy obsahu vody v rastline. Cieľom stretnutia je tiež zdôrazniť význam niektorých praktík, ktoré sa už nepoužívajú, ako je ochrana semien, a má v úmysle preukázať, že akákoľvek terasa sa môže transformovať na nádhernú zeleninovú záhradu podľa techník ekologického záhradníctva.
Kurz je naplánovaný na nedeľu 10. marca od 14:00 do 17:00 a bude sa konať v Castello Quistini, domov s botanickou záhradou a ružičkami v Rovato v provincii Brescia.
Registračný poplatok je 40,00 € a ak sa chcete zaregistrovať, musíte vyplniť formulár na stránke kurzu na webovej stránke Officina botanica (www.castelloquistini.com/officinabotanica/). Po registrácii na kurz dostanete bezplatný vstupný lístok platný pre dve osoby na návštevu záhrad Castello Quistini počas májových kvetov. Angelo Sala, inštruktorka kurzu, je majiteľom homonymného Azienda Agricola Ortofloricola v Pontevico v provincii Brescia.
Aby ste si udržali prehľad o kurzoch organizovaných Officina botanica a Castello Quistini, je potrebné sa zaregistrovať do bulletinu Castello Quistini na tejto adrese: www.castelloquistini.com/newsletter/.
Informácie a registrácia:
www.castelloquistini.com/officinabotanica/
www.facebook.com/officinabotanica.brescia
[email protected]
Tel +39 339 1351913


15. - 17. marca VerdeFirenze


Od 15. Do 17. Marca vo Florencii - v pavilóne Arsenale
Fortezza da Basso - jar prichádza skoro ako prvá
vydanie VerdeFirenze, trh ukazujú, že s jeho 3000 metrov štvorcových
Cieľom výstav je stať sa miestom stretnutí par excellence
medzi prevádzkovateľmi, ktorí majú záujem o vstup alebo konsolidáciu
jej prítomnosť na strednom talianskom trhu, priaznivci internetu
sektor a všetci tí, ktorí v „zelenom“ spôsobe oddychu
a využite svoj voľný čas.
Výstava je otvorená pre všetkých: aj pre nadšencov a zberateľov
náročnejšie budú môcť „nájsť“ výrobky, rastliny a široký výber
nápadov na obdivovanie a prijímanie! domov.
Zastúpené budú všetky hlavné kategórie rastlín
ovocné stromy a izbové rastliny na bonsaje a orchidey. Okrem
ponuky najlepších škôlkárov, spoločnosť VerdeFirenze predstaví aj nábytok z
záhrada, ekologické výrobky, korenie, tematické objekty a vydavateľstvo
špecializovaná.
Zabezpečenie pre trhovú výstavu, rad iniciatív, ktoré
ponúkne návštevníkom nové vekové priestory a hudobné predstavenie, ktoré
sa bude vyrábať pomocou „nadchádzajúcich talentov“.
Zainteresované spoločnosti, prevádzkovatelia a nadšenci môžu
Viac informácií o VerdeFirenze nájdete na tejto stránke
internet www.verdefirenze.it alebo kontaktujte organizačný sekretariát
udalosti ([email protected] - ​​[email protected]).

20. - 24. marca kvitne kamélie


Triumf kamélie v Locarne: v meste sa v dňoch 20. až 24. marca 2013 uskutoční 16. ročník tradičnej výstavy, ktorá spája vášeň pre kvety ázijského pôvodu s bohatým botanickým obsahom parku.
Od 20. do 24. marca 2013 sa Locarno opäť stane „krajinou večnej jari“, rovnako ako čínska provincia Yunnan, ktorá predstavuje jedno z miest pôvodu kamélie. Od ázijskej vysočiny až po pobrežie jazera Maggiore bude „Locarno Camelie“ už po 16.krát obliekať mesto farebnými a vzácnymi šatami večierku. Locarno je späť kráľovnou kamélií pre odborníkov a nadšencov z celého sveta.
Ocenený prestížnou medzinárodnou cenou „Garden of Excellence“ od roku 2010, park Camellia - ktorý videl svetlo v roku 2005 pri príležitosti svetového kongresu Medzinárodnej spoločnosti kamélie (ICS) - predstavuje ideálny kontext, v ktorom doslova prekvitá udalosť venovaná jemnej kvetine. Locarno, sídlo Švajčiarskej spoločnosti pre kamélie, je v skutočnosti miestom Švajčiarska, kde vášeň pre kamélie našla najúrodnejšiu pôdu už viac ako sto rokov. Mierne a slnečné podnebie prinieslo mestu s výhľadom na jazero Maggiore so svojimi verejnými a súkromnými záhradami, aby sa stalo ideálnym domovom pre rôzne rastliny subtropického pôvodu. Spomedzi nich kamélia vyniká svojím počtom a rozmanitosťou. V priebehu rokov sa Camelie Park postupne rozširoval a stal sa najväčším svojho druhu v Európe. Táto štruktúra sa rozkladá na ploche viac ako 10 000 metrov štvorcových a víta tisíc odrôd rastlín vysadených medzi rybníkmi a romantickými ulicami, ktoré sa časom stávajú skutočnou atrakciou pre nadšencov z celého sveta.
Akcia „Locarno Camelie“ sa však neobmedzuje na ponúkanie úrodnej pôdy pre botanických nadšencov: výstava okrem výstavy prinesie aj ďalšie zaujímavé chvíle zábavy, najmä Concerto delle Camelie, ktoré sa budú konať v hale budovy. Sopracenerina na Piazza Grande v Locarne. Stretnutie s komornou hudbou je v piatok 22. marca o 20:30 (vstupné 28,00 CHF; 10,00 pre študentov).
Locarno Camelie sa koná v Parco delle Camelie v Locarne - pri jazere, vo Viale Respini - od stredy 20. do nedele 24. marca 2013.
Výstava bude otvorená v nasledujúcich termínoch: streda - nedeľa od 9.30 do 18.00 hod. Viac informácií o podujatí a regióne získate od turistickej kancelárie pri jazere Maggiore na adrese [email protected], na telefónnom čísle +41 (0) 848 091 091 alebo na webovej stránke www.ascona-. locarno.com a jeho sociálne siete (Facebook: Ascona-Locarno Turismo / Twitter: @asconalocarno).

22. - 24. marca Tvorivý svet v Bologni


Na jar kvitne Kreatívny svet zelenou farbou
Il Mondo Creativo je výstava venovaná výlučne kreativite a kutilstvu, ktorú organizuje BolognaFiere a teraz vo svojom dvanástom vydaní. Podujatie sa koná dvakrát ročne: jesenné vydanie v novembri, zatiaľ čo v marci jarné vydanie.
Vydanie z jesene 2012 bolo príležitosťou na vytvorenie nových odbytísk a príležitostí na rozvoj pre spoločnosti pôsobiace v oblasti tvorivosti, pri pohľade na nové segmenty trhu a vytváraní nových obchodných príležitostí a zaznamenávaní nárastu návštevníkov
rovná 35%. Novinkou z jari 2013, ktorá sa bude konať od 22. do 24. marca, bude záhrada a zeleň: osobitný priestor venovaný zelene, od balkóna po záhradu, k zeleninovej záhrade, kvetinová výzdoba stola a domu a na udalosti, ktoré budú predvídať
priemyselné trendy a kde bude možné obdivovať a nakupovať súvisiace produkty
záhradnícke, záhradnícke a kvetinové aranžmány a dekorácie.
Budú existovať malé tematické semináre, ktoré sa majú učiť o rastlinách a kvetoch, navrhovať malé záhradné alebo terasové priestory, ktoré zodpovedajú tvarom a farbám; Osobitné oko sa bude venovať výučbe detí a vzťahu občanov s mestskou zeleňou.
Vysoká kvalita vystavovaných výrobkov, kurzy, ukážky a sprievodné podujatia v programe majú dobrú odozvu aj mimo výstavných priestorov, čím priťahujú pozornosť domácich médií a verejnosti.
Bolonský veľtrh

24. marca hrad Quistini


Divoké byliny: je dobré jesť burinu
V nedeľu 24. marca sa v botanickom workshope Castello Quistini v Brescii organizuje krátky kurz, ktorý slúži na oboznámenie sa s hlavnými burinami vyskytujúcimi sa v prírode a na ich spoznanie ako liečivých bylín av kuchyni.
Nie všetky „buriny“ sa majú zahodiť, niektoré bylinky zvané „infestants“ sa môžu použiť ako iné divoké byliny v kuchyni na prípravu chutných a nezvyčajných jedál, na zdravé čaje alebo prospešné kúpele, dôležité je vedieť, ako ich rozpoznať.
V nedeľu 24. marca od 14:00 do 18:00 sa bude konať kurz o rozpoznávaní rastlín a divých bylín, o niektorých spôsoboch ich použitia v kuchyni a rôznych fytoterapeutických použitiach.
V prírode je napríklad „Centocchio“, známe tiež ako „Paerina“, bylina rozšírená prakticky všade v našej krajine a definovaná ako burina, môže sa používať proti svrbeniu a ekzémom a je tiež indikovaná pri ochoreniach, ako je bronchitída.
Ďalším príkladom škodcu je „Topinambur“, ktorého hľuzy môžu byť použité v šalátoch alebo pridané do minestrónu a diabetici ich môžu voľne používať, pretože neobsahujú glukózu.
Bez zanedbania najznámejších „žihľavy“, použiteľnej ako infúzia alebo odvar, má vynikajúce diuretické a čistiace vlastnosti, okrem toho, že je bohatý na bielkoviny, vitamíny, enzýmy a minerálne soli. V kuchyni sa dá použiť ako varená zelenina, v polievkach, rizotoch a surová v miešaných šalátoch.
Teoretický a praktický kurz vám umožní dozvedieť sa a spoznať hlavné odrody burín, ktoré sa bežne vyskytujú vo všetkých záhradách a lúkach.
Marilena Pinti, naturopatka a odborníčka na divoké byliny, prevádzkuje farmu v Sarezzo 24 rokov. Špecializuje sa na vlastnosti divých bylín, ich použitie v kuchyni alebo v osobnej starostlivosti.
Informácie a registrácia:
www.castelloquistini.com/officinabotanica/
www.facebook.com/officinabotanica.brescia
[email protected]
Tel +39 339 1351913

23. - 24. marec Je čas to zasadiť!


"Je čas to zasadiť!" 2013
Začínajú sa prípravy na výstavu 2013 - trh, ktorý sa už niekoľko rokov odohráva v našej škôlke v dňoch jarnej rovnodennosti.
Na jar 2013 budú v škôlkach po celom území Slovenska s ich zbierkami a správami: pelargonium, orchidey, ruže, viacročné, aromatické a úradné byliny, popínavé rastliny, citrusové plody, ovocné stromy, kamélie, rododendrony a mnoho ďalších acidofilných rastlín, bez zabudnite na naše hortenzie.
23. - 24. marca 2013
Vstup je bezplatný a táto udalosť, ktorá sa v priebehu rokov rozrástla ako súčasné škôlky a počet návštevníkov, sa ukázala ako dobrá príležitosť na výmenu dojmov na záhrade, ktorá sa prebúdza zo zimného spánku: všetko v uvoľnenej a neformálnej atmosfére.
VIVAIO PAOLI BORGIOLI
Via di Scandicci, 265 50143 Florencia
Tel / fax 055715885
e-mail: [email protected]
webová stránka: www.pbortensie.com

15. - 17. marec Ligúrska výstava agropotravín


SALON DELL'AGROALIMENTARE LIGURE:
Od 15. do 17. marca Deviata edícia
Salone dell'Agroalimentare Ligure oslavuje deväť rokov, udalosť venovanú kvalitným potravinárskym výrobkom vyrobeným v Ligúrii, ktorá sa bude konať od 15. do 17. marca vo finále Ligure.
Verejnosť bude mať možnosť navštíviť výstavu bezplatne od 15 do 20 v piatok 15. marca a od 10 do 20 v sobotu 16. a nedeľu 17.
Registrácia je teraz otvorená pre organizované ochutnávky, workshopy a kurzy, ktoré sa budú konať do troch dní (informácie a rezervácie získate na organizačnom sekretariáte: tel. 019/6898607, [email protected]).
„Largo delle Bontа“ ponúkne ochutnávky tradičnej ligúrskej kuchyne, ako sú farinata, „panissa“, slané koláče, klasická focaccia a focaccia di Recco.
Budete môcť ochutnať a kúpiť stovky výrobkov vrátane: oleja, vína s chráneným označením pôvodu z Ligúrie, džemov, želé, klasickej focaccie, focaccie so syrom z Recco, typických sladkostí (janovský pandolce, chifta z Finale, gaštanové koláče) , Alassio bozky, Amaretti di Sassello, kandizované ovocie, čokoláda, tortu stroscia), syry, sušené mäso, med, typické výrobky (pest, vlašská omáčka a iné ligúrske omáčky, nakladané olivy, paštéta, pasqualina a ďalšie), špargľa fialová z Albengy, likéry, pivo, džemy, mlieko a deriváty, hľuzovky z Millesimo, cesnak z Vessalica, solené sardely, Fagioli di Pigna, Conio a Badalucco, farinata, ružový sirup, múka, bazalka, šafranový chlieb, šafran z Ligurie, chinotto, aromatické byliny, rezané a črepníkové rastliny a kvety, huby, cestoviny a oveľa viac.
Prehliadku propagujú regióny Ligúria, Ligúrska únia, provincia Savona, obchodná komora v Savone a obec Finale Ligure.
www.saloneagroalimentareligure.org

23. marca a 24. jarný deň FAI


23. a 24. marca sa bude konať 21. ročník jarného dňa FAI, najdôležitejšej udalosti FAI - Fondo Ambiente Italiano. Píšeme vám, aby ste nám dôverovali v pomoc, ktorú nám môžete poskytnúť pri šírení iniciatívy vašim používateľom: spolu s nami môžete priblížiť mnoho ľudí k krásam - často skrytým - nášho jedinečného umeleckého a prírodného dedičstva!
V týchto špeciálnych dňoch bude v skutočnosti možné navštíviť v celom Taliansku 700 kultúrnych, umeleckých a krajinných zaujímavostí, ktoré boli otvorené vďaka oddanosti našich dobrovoľníkov. Skutočne jedinečná príležitosť, pretože mnohé z týchto miest zostávajú neprístupné po zvyšok roka.
Na podporu iniciatívy v tomto roku sme vyhlásili súťaž „Storie di primavera“. Traja finalisti pri hľadaní autora “: používateľ bude môcť otestovať svoj talent dokončením príbehu, ktorý začali slávni spisovatelia ako Sandrone Dazieri (žltý žáner), Paolo Ruffini (komiks satirický žáner) a Ivan Cotroneo (naratívny žáner), rozprávanie do finále 140 znakmi vrátane slova „jar“. Súťaž, ktorá sa začala 5. marca, sa skončí 31. marca 2013 a udelí víkendy v celom Taliansku najvyšším 3 víťazom každého z nich, celkom 9 víťazom. Nižšie nájdete odkaz s ďalšími informáciami:
//www.giornatafai.it
//concorso.giornatafai.it

Flor Art 16. - 17. marca


Flor Art v Padove
Od krajiny Cima da Conegliano po veľký cyklus Giotta.
V samom srdci Padovy, blízko kaplnky Scrovegni, druhé vydanie FlorArt. Skvelá výstava záhradníctva v škôlkach a kvalitné remeselné spracovanie, ktoré na prvom vydaní ohromilo viac ako 5 000 návštevníkov.
Pre prístup odporúčame parkovisko Park Padova Centro, 200 metrov od výstavných plôch, na ktoré môžete využiť bezplatnú prepravu vašich nákupov.
FlorArt potom v Padove, vo veľkom meste, ktoré pozná hĺbku jazyka krásy a kvality. Mesto s pozoruhodným záznamom záhradkárstva škôliek. Botanická záhrada, najstaršia univerzitná záhrada na svete; veľtrh Flormart v PadovaFiere, ktorý je najväčšou profesionálnou zelenou výstavou a ktorý teraz dosiahol svoje 64. vydanie; štvrť škôliek ocenená a slávna na svete a nakoniec malá perla: Roseto di Santa Giustina, blízko homonymnej baziliky.
Na úrovni veľtrhu by sa ešte malo spomenúť Verdecasa na Fiera di Padova v rovnakých termínoch ako FlorArt (s pridaním v piatok 15. marca). Rozhodli sme sa spojiť dátumy, aby sme znásobili záujem o podujatie silnejšou reklamnou kampaňou a množstvom výhod, ktoré zahŕňajú vystavovateľov aj návštevníkov. Uveďte dva najdôležitejšie. Vystavovatelia, ktorí sa chcú zúčastniť na obidvoch podujatiach, uvidia významnú zľavu, ktorú uznávajú FlorArt aj Verdecasa. Pokiaľ ide o návštevníkov, vstup na jednu z týchto dvoch udalostí ich oprávňuje na kupón na vstup na druhú so zľavou, ktorá presahuje 70% ceny vstupenky.
Ďalšie synergie sa skúmajú v prípade udalosti, ktorá sľubuje veľkú hĺbku, úroveň a účasť.
Trhová výstava v meste zahŕňa obyvateľov, obchodníkov, profesionálov, ktorí na týchto miestach žijú. Vzťah s nimi je preto silný, najmä prostredníctvom združenia Borgo Altinate, ktoré ich zastupuje. Zorganizujeme s nimi „Kvetiny a farby v Borgo Altinate - 3. vydanie“, súťaž o exkurziu, ktorá je otvorená všetkým.
FlorArt preto bude dva dni nákupov, prehliadok a slávností vo veľkomestskom prostredí as toľkými krásnymi návrhmi.
Padova, december 2012
Organizujúci sekretariát:
Studio Lavia, Piazzetta S. Michele 5/1, 35122, Padova
tel: 049 8364188
fax: 049 659378
Rosanna Fiorio 348 3194688
Francesco Nosella 348 2628177
www.studiolavia.it


Udalosti marec 2013: Verdecasa 15. - 17. marca, Padova


Šieste vydanie Verdecasy sa bude konať od 16. do 17. marca, veľtrhu venovaného výlučne kvetinám, rastlinám a záhrade. Program, veľmi intenzívny a láskavý, sa dá prečítať na tejto adrese:
//www.verdecasa.net/programma_salameeting.htmlVideo: Dokumentárny film:Rudolf Vaský,Bratislava