Ako navrhnúť slnečnú záhradu

Ako navrhnúť slnečnú záhradu

Ako navrhnúť slnečnú záhradu


Jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré treba brať do úvahy pri stavbe záhrady, je slnečné žiarenie. Slnečné záhrady sú tie, ktoré sú orientované na juhozápad alebo na juh, ale sú čiastočne zakryté závesmi, inými balkónmi atď., Ktoré sú od poludnia plné slnka. Pamätajte, že aj juhovýchodne orientované oblasti je možné považovať za slnečné. Zvyčajne na týchto miestach tieň chýba od poludnia, v dôsledku čoho je svetelná intenzita, ako v prípade miest vystavených plnému slnku, veľmi vysoká.
Pre správny rast rastlín by mali byť zatienené počas najteplejších hodín dňa. V skorých ranných hodinách tieto rastliny rozvíjajú svoje lístie, zatiaľ čo popoludňajšie hodiny, teplé a slnečné, dávajú prednosť silnému kvitnutiu.
Medzi najvhodnejšie rastliny na pestovanie na plnom slnku patria napríklad petúnie, fuchsie, pelargónie a verbény. Pre správnu expozíciu kvetov na plnom slnku nezabudnite na niektoré triky: nepoužívajte plastové kvetináče, ktoré sa rýchlo prehrievajú, tiež nevystavujte slnečnému žiareniu mladé rastliny, ktoré ešte nevytvorili mechanizmy prirodzenej ochrany. Voda je hojná, ale ak sa listy javia visiace alebo zvinuté, je príznakom, že sa voda odparuje príliš rýchlo: rastliny umiestnite do tieňa.