Názvy a vlastnosti neurčitých, vysokých a vysoko výnosných odrôd paradajok pre skleníky

Názvy a vlastnosti neurčitých, vysokých a vysoko výnosných odrôd paradajok pre skleníky

Mnoho záhradníkov venuje pozornosť neurčitým odrodám paradajok pre skleníky. Pri navrhovaní skleníka alebo skleníka chcete vždy pestovať niečo neobvyklé. Objavujú sa veľké kríky, na ktorých dozrievajú neobvykle veľké plody. Domáci chovatelia tieto sny už dávno premenili na skutočnosť. Komplexné hybridné odrody môžu v súkromnej alebo priemyselnej výrobe dorásť do obrovských rozmerov.

Definícia

Neurčité odrody majú hlavný rozdiel od ich náprotivkov. Bush má potenciál pre takmer neobmedzený rast. Znie to fantasticky, ale v praxi vidíme úžasný výsledok. Vysoké odrody paradajok pre skleníky už rastú v priaznivých podmienkach v Moldavsku, na Ukrajine, v Španielsku. Mnoho domácich odrôd sa v skleníkových podmienkach stredného Ruska cíti vynikajúco.

Rast dávky determinantných kultúr. Po zaviazaní určitého počtu štetcov (zvyčajne 4 - 5) vrhnú všetku svoju silu do tvorby plodov. To dáva nejaký zmysel. Mnoho plodín produkuje veľké paradajky v skleníku kvôli kompetentnej distribúcii prírodných zdrojov. Spravidla máme do činenia s skorými determinantnými odrodami, pre ktoré je základným faktorom rýchleho rastu optimalizácia všetkých procesov.

Skleníkový výber

Existuje široká škála návrhov skleníkov. Každý z nich má svoje vlastné vlastnosti, ale na pestovanie vysokých paradajok je najlepšie rozhodnúť sa vopred o výbere.

 1. Dizajn.
 2. Výška nad 2 m.
 3. Efektívna oblasť.
 4. Použiteľné materiály.
 5. Cenové ponuky.

To sú hlavné otázky, ktoré vyvstávajú pri navrhovaní skleníka pre súkromné ​​hospodárstvo. Dobre navrhnutý skleník pomôže zvýšiť výnosy. Často sa používajú mobilné štruktúry. Môžete hľadať špeciálne video o tom, ako pestovať vysoké paradajky v skleníku.

Mobilné štruktúry majú oproti svojim stacionárnym kolegom množstvo výhod.

 1. Na konci sezóny je možné štruktúru demontovať.
 2. Na jar môžete zmeniť umiestnenie skleníka.

To vám dáva vynikajúcu príležitosť kompetentne viesť vašu farmu. Postup prípravy pôdy je zjednodušený, semená môžete vysievať priamo do skleníka. A touto metódou je najlepšie pestovať neurčité kry. Poskytuje sa kompetentné striedanie plodín, znižuje sa množstvo minerálneho hnojenia. Riziko nadmerného obohatenia kultúry o jednotlivé prvky je minimalizované.

Ako krytina do skleníka sa používajú tieto materiály:

 1. Sklo.
 2. Polykarbonát.
 3. Polyetylénová fólia.

Všetci majú svoje vlastné výhody a nevýhody.

 • Sklo je materiál šetrný k životnému prostrediu. V takejto miestnosti sa dobre darí neurčitým odrodám paradajok. Môže sa však ukázať ako nebezpečné počas inštalácie, demontáže konštrukcie.
 • Polyetylénový film nemá tieto nevýhody, ale pri častom používaní sa stáva zakalený, zle prepúšťa slnečné svetlo. To platí pre skleníky aj pre skleníky.
 • Polykarbonát. Má dobré vlastnosti ako stavebný materiál pre skleníky. Zvyčajne sa používajú bloky s voštinovou štruktúrou. Dobre zadržiavajú teplo, nechávajú preniknúť široké spektrum slnečného žiarenia. Sú ľahké a v prípade potreby sa ľahko montujú / demontujú.

Pestovanie paradajok v polykarbonátovom skleníku je najvýhodnejšie. Pri navrhovaní skleníka pre plodiny nočných listov si môžete vybrať bloky s určitými vlastnosťami. Napríklad bloky s farebnými prísadami filtrujú slnečné svetlo a dávajú kultúre príležitosť plne sa rozvíjať. Modré a červené svetlo je užitočné pre dobrý vývoj sadeníc a vaječníkov. Toto spektrum je obzvlášť užitočné, keď sa semená vysievajú v skleníku. Na tvorbu a rast plodov - zelené.

Účinky ultrafialového žiarenia sa najlepšie znižujú na minimum. Inhibuje životnú aktivitu rastliny. Všetky odrody skleníkových paradajok majú jemné listy, ktoré sú citlivé na UV svetlo.

Intenzívne žiarenie môže spáliť lístie. Vzhľadom na vyššie uvedené dizajnové vlastnosti môžete naplánovať výsadbu vysoko výnosných vysokých paradajok pre skleník.

Nuansy

Je známe, že pestovanie paradajok si vyžaduje špeciálne zručnosti. Moderné hybridné odrody nerastú vo voľnej prírode a vyžadujú si osobitnú starostlivosť. Všetci záhradníci sú si dobre vedomí, že každá odroda má svoje vlastné vlastnosti. Pri pestovaní jednej plodiny je potrebné vziať do úvahy:

 1. Zloženie pôdy.
 2. Čas výsadby semien, sadeníc.
 3. Starostlivosť.
 4. Harmonogram polievania, vrchný obväz.
 5. Zber, skladovanie, spracovanie plodín.

Zloženie pôdy

Neurčité paradajky kladú veľké nároky na zloženie pôdy. Potrebujú veľké množstvo výživných látok, ktoré je možné získať iba pomocou špeciálneho kŕmenia.

 • Počas tvorby zelenej hmoty sa pred prvým usadením ovocia použije monofosforečnan draselný. Tento prvok vykonáva transportnú funkciu, prenáša užitočné stopové prvky do každej rastlinnej bunky. Prispieva k normálnemu vývoju vrcholov. Pestovanie neurčitých paradajok v skleníku si vyžaduje dobré sadenice. Odlíšite ju podľa silnej stonky, jasne zelenej farby celej rastliny.
 • Dusík sa začína zavádzať od okamihu, keď sa vytvoria plody. To podporuje ich rast. Zelená hmota sa už vytvorila, vysadené rastliny dávajú všetku silu plodom. Pomer hlavných aktívnych prvkov, ktorý umožňuje získať najväčšie ovocie, musí byť vyvážený. Pomer dusík / fosfor / draslík je 1: 1: 1.
 • Počas zrenia sa mení pomer hlavných prvkov. Zvyšuje sa najmä dávka draslíka a fosforu. Draslík dodáva odolnosť voči chorobám. Aj veľmi veľké paradajky majú drobivú štruktúru a charakteristickú sladkastú chuť. Pomer dusík / fosfor / draslík sa mení o 1: 3: 9.

Harmonogram hnojenia sa môže líšiť od spôsobu pestovania neurčitých paradajok, líši sa v malých medziach. Ako však pestovať rastliny a vytvárať potrebnú postupnosť hnojenia. Zvyčajne sa odporúčané množstvo výživných látok pridáva každých 10 až 15 dní. Mala by sa naplánovať osobitná schéma výsadby, aby bol do kríkov voľný prístup kvôli úpravám výživy.

Je dôležité, aby ste rastlinu neprekrmovali, prebytok hnojív povedie k hromadeniu prvkov v plodoch, stanú sa nepotravinovými.

Polievanie

Hybridné paradajky milujú hojné zavlažovanie. Voda rozpúšťa rôzne stopové prvky, podporuje životne dôležité chemické reakcie. Dobre navrhnutý model pristátia predpokladá:

 1. Prístup k vode pre každú rastlinu.
 2. Eliminuje jeho hromadenie na konci postele.
 3. Vylučuje vnikanie vlhkosti na stonky alebo listy rastliny.

Dodržiavaním týchto troch jednoduchých pravidiel môžete získať vysoké kry s dobrým výnosom.

Odporúča sa navrhnúť skleník so špeciálnymi plastovými rúrami. Do nich sú vložené malé tvarovače, ktoré dodávajú vodu každému kríčku. V súlade s tým je schéma výsadby kríkov vyvinutá s prihliadnutím na nuansy zalievania. Rúry je možné v prípade potreby ľahko zmontovať / rozobrať.

Niekedy môžete plodiny rozmaznávať posypaním. Takto zmyjete z lístia všetok nahromadený prach alebo nečistoty. S ohľadom na to navrhujem výšku skleníka a rastliny. Po postriekaní kultúra ožíva, urýchľuje sa proces fotosyntézy a zrýchľuje sa rast.

Najlepšie je vykonať tento postup večer, aby ranné alebo poludňajšie slnko nespálilo jemné skleníkové lístie.

Neurčité kry sa dajú pestovať až do neskorej jesene. Pred začiatkom prvého mrazu je potrebné vypustiť vodu z potrubí. Pri zmrazení sa roztiahne, čo môže poškodiť plast. Hotové rúry sa demontujú a umiestnia do špeciálne určenej miestnosti. Je vhodné ich chrániť pred náhlymi výkyvmi teploty.

Ak nie je k dispozícii individuálne zavlažovanie, potom môžu byť paradajky v skleníku napojené hadicou. Hlavná vec je, že minerálne hnojivá aplikované suchou metódou sa neprenášajú cez lôžka prúdom vody. To môže viesť k hladovaniu niektorých rastlín v dôsledku nadmernej spotreby minerálov inými. Získame efekt nevyváženej výživy, takto vypestované paradajky sa budú líšiť svojou chuťou, predajnosťou alebo inými vlastnosťami.

Hnojivá

S kŕmením hybridných plodín sa odporúča zvlášť opatrne. Všetky veľkoplodé plodiny sa nevyznačujú prílišnou skromnosťou a s radosťou konzumujú navrhované prvky:

 • Prebytok dusíka. Vedie k intenzívnemu rastu. Zdalo by sa, že by mal ovplyvňovať vývoj kríkov z tej najlepšej stránky. Toto sa v skutočnosti nedeje. Výskyt sa zvyšuje. Lístie trpí. Stopky sú ohnuté. Okraje listov žltnú.
 • Nadbytok fosforu. Metabolizmus hybridov je intenzívnejší ako pri bežných odrodách. Hybridné veľkoplodé rastliny sa dajú doslova otráviť fosforom. Listy trpia, dochádza k starnutiu kultúry. Konce listov postupne sčernejú.
 • Prebytok draslíka. Je to viditeľné pri predĺžení internódií, zosvetlení listov, oneskorení vývoja. To všetko vedie k rozvoju nekrózy, vylučovaniu lístia. Trpia tým najmä veľkoplodé rastliny, ktoré pre svoj plný vývoj potrebujú normálny metabolizmus.
 • Nadbytok horčíka. Farba listov sa stáva bohatou - tmavou. Listy sa vlnia, na okrajoch sa predlžujú, odumierajú. Všetky interdeterminantné odrody na to reagujú znížením úrody a vyhodením ovocia. V niektorých prípadoch môže kultúra zomrieť.
 • Nadbytok vápnika. Stimuluje zvýšený rast. Neformované puzdrá s nedostatkom ďalších prvkov nie sú schopné zvládnuť také zaťaženie. Neurčité odrody, vysoké pre skleníky, budú na takúto stimuláciu reagovať explozívnym rastom vrcholov, čo povedie k skorému vädnutiu.

Najlepšie je nanášať obväzy jednotlivo, pri koreni každej rastliny. Používajú sa vyvážené formulácie:

 1. Ammofos.
 2. Nitroammofos.
 3. Diammophos.

Nevyvážené hnojivá

Takéto typy hnojív sa zvyčajne používajú pri starostlivom štúdiu charakteristík rastu plodín. Tu je niekoľko mien, ktoré sa bežne používajú vo všetkých regiónoch krajiny.

Na kŕmenie fosforom:

 • Môže byť aplikovaný pomocou jednoduchého superfosfátu. Obsahuje asi 20% užitočného prvku. V extrémnych prípadoch sa používa dvojitý superfosfát, obsah prvkov je asi 45%.

Na zavedenie draslíka použite:

 • Síran draselný.
 • Síran draselný.

Dusíkaté hnojivá:

 • Dusičnan amónny.
 • Močovina
 • Síran amónny.

Čo robiť v prípade nadmerného stravovania

Je nepravdepodobné, že budete môcť hnojivá aplikovať z pôdy mechanicky. Najlepšie druhy však môžete kedykoľvek zachrániť pred prebytkom prvkov pomocou intenzívnej zálievky. Voda zníži koncentráciu látok, čo ušetrí úrodu. Zároveň však budete musieť znova skoordinovať schému kŕmenia, zostaviť nový harmonogram.

Akú odrodu zvoliť

Pri plánovaní výsevnej plochy každý záhradník sníva o výbere najlepších odrôd rôznych plodín. Túžba je pochopiteľná, získanie vysokých výnosov je jedným z hlavných cieľov pestovania zeleniny. Pri nákupe semien je však potrebné zohľadniť veľa faktorov. Mnoho odrôd vysokých paradajok poskytuje v niektorých regiónoch vynikajúcu úrodu a v iných sa absolútne nezakorení.

Medzi populárnymi stredne skorými odrodami stredného Ruska je možné poznamenať:

 • Vodný melón.
 • Verlioka.
 • Šarlátový mustang.
 • Komisár.

Mnoho ultra skorých odrôd paradajok pre skleníky sa udomácnilo v oblastiach pestovateľov zeleniny:

 • Sladká banda.
 • Banán.
 • Poznaň.
 • Mandarínska kačica.

Mnoho odrôd vysokých skleníkových paradajok prináša ovocie v drsných podmienkach Sibíri. Ak vytvoríte skleníkové podmienky pre rozvoj, potom sa osvetlenie stane jedným z hlavných faktorov. Krátke leto nie je priaznivé pre výsadbu neskorých odrôd. Ale tie veľmi skoré sa v extrémnych podmienkach krátkeho leta ukázali ako vynikajúce.


Pozri si video: Skleník Velké Němčice