Opis odrody paradajok Golden Bull a jej charakteristík

Opis odrody paradajok Golden Bull a jej charakteristík

Chovatelia biotechniky krížením získavajú nové odrody paradajok vhodných na pestovanie v rizikových klimatických podmienkach. Jednou z týchto odrôd je Zlatý býk. Táto zeleninová plodina má silnú štruktúru kríkov, vysokú ochrannú reakciu na náhle zmeny teploty a rýchle zotavenie po poškodení bez zníženia výsledkov. Vďaka týmto vlastnostiam sa paradajka Golden Bull pestuje nielen v južných oblastiach Ruska, ale aj na sibírskom autonómnom okruhu.

Opis odrody

Odroda Golden Bull je stredná sezónna zeleninová plodina. Paradajka dobre rastie na otvorenom teréne, v skleníkoch a pareniskách. Zároveň je zaručené, že rastlina poskytne dobrú úrodu aj v regiónoch s krátkym a chladným obdobím letnej sezóny. Paradajka odrody Zolotoy Bull z výberu Biotekhniki má mimoriadne originálnu štruktúru kríka, ktorá ho nápadne odlišuje od iných zeleninových plodín.

Opis zariadenia:

 1. Neurčitý krík, strednej výšky.
 2. Výška rastlín sa pohybuje od 1,5 do 1,8 metra.
 3. Listy sú tmavozelené, s úzkymi lalokmi.
 4. Prvý vaječník ovocia je nad 9. listom, za ktorým nasledujú každé 2 - 3 listy.
 5. Každá cysta má 4 - 5 veľkých plodov.

Charakteristickou črtou štruktúry rajčiaka je to, že ker nevytučňuje a ľahko sa formuje. Okrem toho rastlina nepotrebuje rozdelenie výnosov. Na zlepšenie kvality ovocia bude stačiť, aby sa vytvoril krík s 2-3 stonkami.

Vlastnosti ovocia

Paradajky Zlatý býk má veľmi rád záhradníkov pre svoje veľmi chutné a veľké ovocie. Dozrievajú za 111 - 115 dní, po výskyte prvých sadeníc.

Charakteristika plodov v plnej zrelosti:

 1. Formulár. Sploštené paradajky.
 2. Váha Paradajky odrody Golden Bull sa dajú nazvať gigantmi. Ich priemerná hmotnosť je 800 gramov. na otvorenom teréne, v skleníkových podmienkach asi - 1 200 kg.
 3. Koža. Paradajky na prvom strapci s výrazným rebrovaním, všetky nasledujúce plody sú hladšie a lesklejšie.
 4. Farba. Paradajky, keď sú úplne zrelé, získajú citrónovo žltú farbu a na spodnej strane sú jasne červené škvrny.
 5. Buničina. Napriek skutočnosti, že plody sú vo vnútri hustej konzistencie, zlatá dužina má stále veľmi cukrovú štruktúru s malým počtom semien.
 6. Chuťové kvality. Paradajky majú šťavnatú, sladkú chuť.
 7. Čas použiteľnosti. Odroda Golden Bull nie je vysoko prenosná. Jeho plody sú schopné nedeformovať sa pri teplote +2 stupne, po dobu 10 dní.

Priemerný výnos rastliny z jedného kríka je 12-13 kg.

Venujte pozornosť: Paradajky sú bohaté na sacharózu, bielkoviny, pektín a minerály. Obsahujú veľké množstvo karoténu, lykopénu a vitamínov. Vďaka týmto vlastnostiam sú veľmi užitočné pre diétne a detské jedlá.

Hlavným účelom ovocia je čerstvá konzumácia z kríkov a pri príprave letných šalátov.

Po zvážení popisu odrody a vlastností ovocia môžete nezávisle overiť neobvyklosť zeleninovej plodiny. Po výsadbe paradajok Golden Bull na svojom pozemku bude každý záhradník spokojný s ukazovateľmi úrody chutných a zdravých paradajok. Pri pestovaní si odroda zároveň nevyžaduje veľké výdavky na voľný čas a skúsenosti s poľnohospodárskou technológiou. Pre správny vývoj bude stačiť dodržať schému výsadby 3 kríkov na 1 m² a potom vykonať včasné zalievanie a uvoľňovanie.


Pozri si video: O pěstování paprik