Opis kurčiat plemena Loman White White a pravidlá chovu

Opis kurčiat plemena Loman White White a pravidlá chovu

Pri pestovaní kurčiat Loman (White) White sa odporúča brať do úvahy rady špecialistov. Toto plemeno kurčiat je veľmi populárne kvôli mnohým výhodám. Medzi ne patrí vynikajúca produktivita, mierumilovný charakter, odolnosť voči vysokým a nízkym teplotám. Kurčatá sa vyznačujú vynikajúcim vzhľadom, preto sa stanú skutočnou ozdobou hydinárne.

Popis a vlastnosti kurčiat Loman (White) White

Kurčatá Lohmann White boli získané v Nemecku ešte v roku 1970. Vedci prekročili produktívny druh - Plymouth Rock a Rhode Island.

Exteriér kurčiat

Vrstvy majú vynikajúci vzhľad. Vyznačujú sa nasledujúcimi vlastnosťami:

 1. Kompaktný lichobežníkový tvar. Pre vtáky je charakteristický nevyjadrený hrudník a brucho.
 2. Malá hlava. Je zdobený svetlými lalokmi a hrebeňom. Oči majú bohatý oranžový odtieň.
 3. Biele perie. Priliehajú tesne k telu a zároveň majú tvrdú konzistenciu. Svieža perie chráni kurčatá pred mrazom a vetrom. Vtáky zároveň nepociťujú nepríjemné pocity ani v horúcom počasí, pretože majú vynikajúcu termoreguláciu.
 4. Malé krídla. Ich dĺžka je úmerná telu.
 5. Ladné labky. Odlišujú sa podlhovastým tvarom a jasne žltým odtieňom.

Charakter a správanie

Tieto vtáky sa považujú za vyvážené. Vďaka tomu sú vtáky vhodné aj pre začiatočníkov. Vrstvy majú pokojnú dispozíciu. Je dovolené ich bezpečne uchovávať u iných osôb. Sú ľahké a pohyblivé, ale niekedy trochu hlučné.

Kohúti sú galantní a starajú sa o kurčatá. 1 samec je dosť pre 15-20 žien. V klietkach a vo voľnom výbehu sa vtáky cítia dobre.

Krížová produktivita

Toto plemeno sa vyznačuje vynikajúcou produkciou vajec. Je to 340 vajec ročne. Sú veľké a pokryté hustou bielou škrupinou. Ak sú správne podmienky, kurčatá môžu klásť vajíčka po celý rok.

Vrchol produkcie nosníc sa vyskytuje za 160 - 180 dní. Po 80 týždňoch sa parametre produkcie vajec znižujú. Preto sa vtáky zvyčajne nechovajú dlhšie ako toto obdobie.

Puberta

Zrenie nastáva za 4,5-5 mesiacov. Vtáky patria do priemyselného smeru, a preto sa vyznačujú stabilným kladením vajec.

Prvé vajcia pravdepodobne nebudú veľké.

Po chvíli však vtáky dorastú a veľkosť vajec sa tiež zväčší. Aby ste to dosiahli, stojí za to poskytnúť kvalitnú starostlivosť o vtáky.

Výhody a nevýhody plemena

Medzi plusy tohto plemena patria:

 • vysoký výkon;
 • stabilita pri kladení vajec;
 • veľké vajcia;
 • pokojná dispozícia;
 • ľahké prispôsobenie sa novému prostrediu;
 • minimálne náklady na krmivo;
 • vynikajúca vitalita;
 • schopnosť vydržať vystavenie vysokým a nízkym teplotám.

Kurčatá majú zároveň aj určité nevýhody:

 • nemožnosť chovať potomstvo s rovnakými vlastnosťami - je to spôsobené použitím genetických technológií;
 • postupné znižovanie produktivity - to vytvára potrebu nahradiť hospodárske zvieratá;
 • nedostatok inkubačného inštinktu - preto sa vtáky nemôžu používať na chov potomkov;
 • neschopnosť získať veľa mäsa - toto plemeno sa považuje za vajce.

Vlastnosti obsahu

Aby bolo možné úspešne chovať kurčatá a dosiahnuť vysokú produktivitu, je potrebné zabezpečiť im správne podmienky zadržania.

Miesto pre obsah

Takéto vtáky sa vyvíjajú normálne pri teplotách + 23 - 25 stupňov. Vyznačujú sa hustým perím a silnou imunitou. Preto sú vtáky celkom schopné žiť v miestnostiach s teplotou +5 stupňov. Treba mať na pamäti, že za takýchto podmienok sa sliepky nebudú ponáhľať.

Na dosiahnutie stabilnej produkcie vajec počas celého roka sa odporúča inštalovať kurník v kurníku a starať sa o jeho izoláciu. V zime by teplota nemala byť nižšia ako +15 stupňov.

Parametre produktivity priamo závisia od populácie hydinárne. Kurčatá by mali poskytovať dostatok priestoru. Na 1 meter štvorcový by nemalo byť viac ako 2 - 3 vtáky.

Kurčatá Loman White sa bežne ponáhľajú, iba ak sú dodržané hygienické a hygienické odporúčania. Dobrou voľbou by bolo vybavenie hydinárne vysoko kvalitným ventilačným systémom. Ak to nie je možné, odporúča sa miestnosť často vetrať. V tomto okamihu stojí za to zabezpečiť, aby kurčatá neboli v prievane.

Denné hodiny sú považované za kľúčový faktor v oblasti kríženia. Kurín by mal mať minimálne 1 okno, cez ktoré bude prenikať denné svetlo. Na jeseň a v zime by ste určite mali použiť ďalšie zdroje osvetlenia. Denné svetlo by malo byť 12-14 hodín.

V kurníku musia byť určite kŕmidlá, napájačky, hniezda. Pri výpočte počtu hniezd by ste sa mali riadiť týmto pomerom: 1 kus pre 5-6 kurčiat. Kŕmidlo sa vyberá na základe hodnoty 10 - 15 centimetrov na vtáka. Pitné misy sa odporúčajú vyrábať s objemom 5-6 litrov.

Na podlahe by mali byť kvalitné prírodné alebo umelé materiály. Poľnohospodári najčastejšie používajú seno alebo slamu. Dobrá voľba je piliny.

Kráčajúci dvor

Aby sa sliepky cítili normálne, mali by im poskytnúť miesto na prechádzku. 1 sliepka by mala mať plochu 1 meter štvorcový. Pitné misky a podávače by mali byť umiestnené vo voliére.

Obdobie preperovania

Aby vtáky nahradili operenie a pripravili ich na novú sezónu, je potrebné ich moltovanie. V tomto období sa kladenie vajíčok zmenšuje alebo úplne zastaví. Zároveň by ste sa nemali obávať. Po výmene peria sa indikátory produktivity zotavia.

Na stimuláciu tohto procesu stojí za to zaviesť do stravy vtákov veľa čerstvého ovocia a zeleniny. Odporúča sa tiež kurčatám podávať komplexy vitamínov a minerálov.

Náhrada rodiny

Tieto kurčatá sa vyznačujú skorým obdobím dozrievania. Zároveň sa rýchlo končí produktivita vtákov. Jeden rok po začiatku dospelosti je produkcia vajec nízka. Preto sa odporúča pripraviť sa vopred na plánovanú zmenu hospodárskych zvierat.

Kŕmenie plemena

Aby sa zabezpečil normálny vývoj kurčiat, odporúča sa ich správne kŕmiť. Stojí za zváženie nasledujúce vlastnosti:

 1. V prvých týždňoch života sa kurčatám podáva kŕmna zmes, ktorá je suchou cereálnou zmesou. Počas tohto obdobia sa neodporúča používať domáce recepty.
 2. Po dobu 3 týždňov života je prípustné uvádzať do ponuky vtákov zeleninu a ovocie. Vtáky môžu dávať mrkvu, kapustu, jablká.
 3. Vložte zeleninu do stravy. To sa deje na posilnenie imunitného systému.
 4. Dospelým ženám a mužom sa odporúča, aby poskytli 114 gramov zakúpeného krmiva pre obilie.
 5. Počas moltingu stojí za to zaviesť vitamínové a minerálne komplexy. Veterinárny lekár navrhne konkrétny liek.
 6. Na zimu sa oplatí zásobiť seno.
 7. Pravidelne sa odporúča vtákom dávať kašu. Za týmto účelom vezmite ovsené vločky, pohánku alebo jačmeň a zalejte vriacou vodou alebo vývarom. Pridajte do zloženia zeleninu a bylinky, trvať na tom a dať vtákom.

Niekedy je kurčatám dovolené dávať odrezky z mäsa a rýb. Odporúča sa venovať osobitnú pozornosť misám na pitie. Mali by vždy obsahovať čerstvú vodu. To je obzvlášť dôležité na jar a v lete.

Chov kurčiat

Kurčatá tohto plemena sa nepoužívajú na chov. Nemôžu byť odstránené samy. Ak dáte vajcia do inkubátora, získate mláďatá, ktoré sa svojimi vlastnosťami nepodobajú na ich rodičov.

Skúsení chovatelia hydiny kupujú vtáky na jednu sezónu. Za účelom výmeny hospodárskych zvierat zakúpia novú várku. Častejšie sa vyberajú kurčatá. Kohúti sú menej žiadaní.

Inkubačný inštinkt

Loman White je považovaný za priemyselný kríž, pretože nemá inkubačný inštinkt. Vtáky jednoducho necítia potrebu tohto procesu. Znášanie veľkého množstva vajec sa považuje za ich kľúčovú úlohu.

Poľnohospodári musia pochopiť, že nebude možné chovať vtáky tohto plemena samostatne. Mláďatá nebudú mať rodičovské vlastnosti. Vajcia a kurčatá môžete kúpiť výlučne od výrobcov.

Mladiství a prežitie

Mláďatá sa vyznačujú vysokými parametrami prežitia. Dosahujú 95 - 96%. Je potrebné mať na pamäti, že zdravie mladých vtákov závisí od vyváženej stravy, udržiavania teploty a vhodných ukazovateľov vlhkosti.

Ak sa vytvoria priaznivé podmienky pre kurčatá, ich imunitný systém sa plne rozvinie a posilní.

Vďaka tomu bude možné získať zdravých dospelých.

Od 1,5 mesiaca je dovolené pridávať kurčatá dospelým alebo iným vtákom. Vyznačujú sa pomalším rastom ako iné hybridy. Zároveň sa puberta pozoruje skoro. Okrem toho sa u takýchto kurčiat perie objavuje skôr ako u kurčiat iných plemien.

Choroby a prevencia pred nimi

Hybrid nemá žiadne charakteristické alebo chronické choroby. Pri dôslednom vykonávaní základných odporúčaní a správnom kŕmení zostávajú kurčatá a muži zdraví. Potrebujú vitamínové a minerálne prípravky 1-2 krát ročne. Vrstvy ich viac potrebujú..

Kurčatá Loman White sú medzi farmármi veľmi obľúbené. Tieto vtáky sa vyznačujú vysokými výkonnostnými parametrami, vynikajúcim vzhľadom, vysokou odolnosťou voči nízkym a vysokým teplotám. Aby sa zabránilo rozvoju závažných chorôb, odporúča sa vtákom poskytovať kvalitnú starostlivosť a správnu výživu.


Pozri si video: Our Lohmann Brown chickens, first day home, 24819