Popis a história výberu hrozna Gourmet, pestovania a starostlivosti

Popis a história výberu hrozna Gourmet, pestovania a starostlivosti

Gurmánske hrozno s neprekonateľnou arómou a muškátovou dochuťou sa ľahko udomácni v chatkách a na domácich pozemkoch v južných a severných oblastiach Ruska. Preto je toto ružovo-červené hrozno, ktoré patrí k stolovým odrodám popínavých kríkov skorého kultivaru, toľko milované a získalo si obľubu medzi záhradkármi.

Chovateľská história a pestovateľský región

Vďaka vhodnému výberu a kríženiu dvoch odrôd hrozna - Kishmish a Talisman, domáci chovateľ V.N. Krainov a podarilo sa mu vyviesť hybridnú odrodu ovocných kríkov s názvom Gourmet.

Rad tejto hybridnej formy je označený nasledujúcimi odrodami hrozna - Early, Graceful, Rainbow, Lakomka, Lantern, s charakteristickými rysmi každého z nich v podobe určitého obdobia dozrievania a farby.... Bobule tejto odrodovej skupiny sú mnohými záhradkármi považované za najchutnejšie a najšťavnatejšie.

Vonkajšie ukazovatele odrody

Opis tohto odrodového doplnku hrozna obsahuje jeho vonkajšie vlastnosti v podobe:

  • odolnosť odrody voči mrazu až do -23;
  • výrazná chuť muškátového orieška;
  • samotný tvar strapca hrozna - valcovitý alebo kužeľovitý;
  • hmotnosť zväzkov v rozmedzí od pol kilogramu do jeden a pol;
  • bobule, vyznačujúce sa podlhovastým tvarom;
  • ružovkastá farba ovocia;
  • hmotnosť každého bobule, dosahujúca 7-8 gramov alebo viac.

Vinič tohto hybridu dozrieva 2/3 svojej dĺžky a kvety označené ženským princípom sa ľahko opeľujú. Gurmán je vysoká a skoro zrelá odroda hrozna, ktorá zreje 110 - 125 dní od začiatku tvorby pukov.

Výška úrody a chutnosť ovocia

Bobule tejto odrody sú označené hustou a trochu chrumkavou dužinou. Šťavnaté a aromatické plody hrozna Gourmet sú pokryté tenkou jedlou šupkou. Sladké a mäsité hrozno, husto poskladané vo zväzkoch, nemá semená.

Odroda Gourmet začína v južných oblastiach kvitnúť v auguste, zatiaľ čo v severných sa na zimné obdobie odporúča pestovať skleníkové alebo krycie kry.

Vinice tejto kultúry sú doslova posiate hroznom, takže opísaný hybrid prináša záhradníkom stabilné a bohaté výnosy ročne.

Výsadba a starostlivosť o mladé a dospelé sadenice

Ak máte predstavu o špecifických vlastnostiach pestovania tohto hybridu, môžete dosiahnuť dobrú úrodu z každého kríka vo vinici.

Výber sadeníc

Na jar začnú zbierať odrezky, ktoré zostali po odrezaní kríkov. Výhonky malej hrúbky sú rozdelené na výhonky dlhé asi 30 centimetrov, na každom päť púčikov. Konce sadeníc sa ošetria parafínom, potom sa na ne nanesie navlhčená handrička, ktorá sa asi na mesiac odstráni na tmavom a chladnom mieste.

Po uplynutí stanovenej doby sa primárny materiál takmer pripravený na výsadbu vyberie, hroty sa odrežú z odrezkov a na tri dni sa umiestnia do medovej zmesi pripravenej na báze vody a medu (2 litre). tekutiny / 2 lyžice nektáru).

Načasovanie

Mladé výhonky sa vysádzajú do špeciálnej nádoby so záhradnou pôdou. Sadivový materiál sa umiestni na dostatočne osvetlené miesto pri teplote asi 18. Po 30 dňoch, pri systematickom zavlažovaní, sa na odrezkoch objavia púčiky a potom listy. Na otvorených plochách sa sadenice vysádzajú koncom jari, do už teplej pôdy.

Náročná pôda a vzor výsadby

Dôležitým kritériom úspešnej výsadby viniča je výber úrodnej pôdy niekde v kopcoch a kopcoch. Pred výsadbou musí byť pôda kŕmená komplexným hnojivom, najlepšie po západe slnka alebo za oblačného počasia, aby nedošlo k popáleniu.

Takto pripravené odrezky sa vysádzajú do polmetrových otvorov, pričom sa zachováva vzdialenosť troch metrov. Súbežne so základňou sadenice je inštalovaná podpera a pôda je mulčovaná, aby sa vytvorilo ďalšie teplo. Potom je samotná zem na vrchu pokrytá filmovým materiálom, aby sa pôda lepšie zahriala.

Dôležité! Mladé odrezky tohto hybridu sa neodporúčajú vysádzať na miesta, kde predtým rástli vinice kvôli mechanizmu získavania živín a mikroelementov z pôdy, ktorá je vlastná týmto kríkom.

Osvetlenie

Pretože hrozno je svetlo milujúca rastlina, jeho výsadba sa neodporúča napríklad v tienistých oblastiach, kde rastú ovocné stromy. Najlepšie je vysadiť vinice na južnej alebo východnej strane. Sadenice pre labužníkov musia byť umiestnené vo vzdialenosti 7 metrov od akýchkoľvek iných plodín a najmenej 2 metre od všetkých druhov budov.

Polievací režim

Počas prvých 60 dní je táto hybridná odroda opatrená neustálym polievaním spolu s uvoľňovaním hornej vrstvy pôdy pre normálnu absorpciu vlhkosti. V lete, za suchého počasia, je pôda pod viničom mulčovaná, aby sa zachovala určitá mikroklíma. Uprostred letného obdobia sa zastavuje zálievka, aby sa plody nasýtili cukrami.

Hnojivo

Po výsadbe odrezkov sa pôda bezchybne prihnojuje. Až do kvitnutia je krík kŕmený potašom a fosforovými hnojivami. Počas obdobia vaječníkov kefiek sa rozvetvený ker napája roztokmi na báze mangánu, zinku a železa. Na jeseň je potrebné túto odrodu kŕmiť aj kravským hnojom alebo kuracím hnojom.

Liečba

Na jar sa vinice postriekajú kvapalinou Bordeaux alebo slabým roztokom síranu meďnatého.

Tvorba ovocného viniča, rez

Vinice by sa mali strihať prvé jarné mesiace, kým nevyteká miazga. Krík je zbavený výhonkov, ktoré uhynuli počas zimného obdobia, v ideálnom prípade zostáva iba päť púčikov.

Zimovanie

Gurmán nie je mrazuvzdorný hybrid, aj keď vydrží mrazy až do –23. Preto je na severných územiach lepšie túto odrodu hrozna pestovať v skleníkoch alebo na zimu prikryť krycím materiálom.

Opeľovanie a začiatok plodenia odrody

Táto odroda sa opeľuje na úkor blízkych kríkov hrozna bisexuálnymi alebo mužskými kvetenstvami. Ak také nie sú, potrebuje ďalšie špeciálne opelenie. Počiatočnou fázou plodenia tohto hybridu je posledný mesiac v lete. A keďže bobule odrody Gourmet majú tendenciu dozrievať výlučne na kríkoch, zber sa vykonáva, až keď sú plody už úplne zrelé.

Obdobie zberu

Odrodové hrozno Gourmet sa vyznačuje vysokou úrodou a vyznačuje sa skorým dozrievaním. Začiatkom augusta začínajú amatérski záhradníci potešovať kilogramové zväzky už zrelých bobúľ tejto odrody hrozna.

Priemerný výnos tejto odrody na hektár dosahuje 20 ton a z každého kríka rozvetveného kríka je možné zozbierať až 8 kilogramov šťavnatých bobúľ.

Podmienky skladovania hrozna

Strapce hrozna dokonale tolerujú prepravu, skladovanie pri teplotách do +5. Plody opísaného hybridu navyše počas skladovania nepraskajú a nepodliehajú žiadnemu poškodeniu hmyzom.

Metódy reprodukcie

Tento hybrid sa šíri odrezkami s pomerne dobrým zakorenením sadivového materiálu pomocou hĺbkovej a vodorovnej metódy.

Choroby a škodcovia - metódy ich riešenia

Tento odrodový hybrid má relatívnu odolnosť proti plesniam a šedej hnilobe. Ale mladé a slabé kry často infikujú infekcie vo forme múčnatky a múčnatky. V takom prípade začnú byť listy a plody hrozna pokryté sivastým kvetom.

Aby sa zabránilo takejto infekcii a symptomatológii chorôb, vykonávajú sa jarné preventívne práce pomocou fungicídov.

Pri nesprávnom rezaní a poškodení samotného viniča môže vinič podstúpiť antraknózu - chorobu, pri ktorej konáre a plody vysychajú a z listov sa stávajú hnedé škvrny a odumierajú. V boji proti tejto chorobe sa infikované oblasti viniča a lístia spália a rastlina sa ošetrí síranom meďnatým.

Odrody odrôd a nuansy pri pestovaní

Medzi skorými odrodami opísaného hybridu sa rozlišujú Lakomka a Gurman Ranniy.

Gurmán

Zaoblené plody tejto odrody majú svetlo načervenalú farbu a muškátovú chuť. Zrelé strapce hrozna dozrievajte približne 4 mesiace od začiatku výskytu listov. Vysoko výnosná odroda je odolná voči infekciám a rôznym druhom poškodenia. Vetvený ker dobre znáša chladné počasie, pričom odoláva 26-stupňovým mrazom.

Skoro

Na rozdiel od Gourmet je táto odroda opísaného hybridu stredne veľkou odrodou s neskorším obdobím dozrievania bobúľ. Ružovkasté bobule majú guľatý tvar a príjemnú chuť. Vinič prakticky nie je náchylný na choroby a vďaka vysokej úrode a ďalším pozitívnym vlastnostiam si zaslúžene získal obľubu.


Pozri si video: Stock Footage: Columbus Ohio 1950s