Choroby brestov

Choroby brestov

Otázka: brestové choroby


Ako môžem liečiť brest s listami, ktoré zožltnú a sú plné malého hmyzu? súčasné obdobie (jún) a potom ďalšie klesajú nepretržite, môžem ich liečiť pomocou síry plus medi? alebo potrebujete insekticíd? Ďakujem.

Odpoveď: brestové choroby


Vážený Renato,
žltnutie listov brestu môže byť spôsobené rôznymi faktormi, vrátane prítomnosti živočíšnych parazitov, najmä roztočov červeného, ​​ale bez fotografie vašej rastliny je ťažké pochopiť, o aké zvieratá ide. Ak sú to červené pavúky, mali by byť listy zakryté tisíckami rôznych žltých alebo bielych bodiek kvôli uhryznutiu týchto roztočov, ktoré by ste nemali vidieť voľným okom, pretože sú veľmi malé; okrem toho by ste mali medzi listami vidieť niekoľko tenkých pásov. Môže to však byť aj hmyz, ako sú aleurodidy, čertíky, vošky: veľa záleží na tom, ako kultivujete rastlinu a podnebie okolo nej. Keďže neviete, čo je parazit, môžete skúsiť priniesť do záhradného centra list s nežiadúcimi hosťami, aby ste zistili, či vedia, ako vám môžu pomôcť; alebo ošetriť rastlinu systémovým insekticídom, ktorý cirkuluje v celej rastline, čím sa odstráni všetok hmyz alebo roztoče, ktoré sú v nej prítomné. Ale zažltnuté listy môžu byť tiež príznakom rôznych ďalších problémov:
- Nadmerné množstvo slnečného žiarenia: veľa hodín priameho slnečného žiarenia v teplých mesiacoch môže rýchlo spôsobiť žltnutie lístia, ktoré zasychá a padá; dokonca aj rastliny, ktoré majú radi horúce obdobie v horúcom období, by sa mali pestovať v čiastočnom tieni, aby boli chránené pred priamym slnečným žiarením počas najteplejších hodín dňa; vyhýba sa však aj úplnému tieňu.
- Plesňové choroby, uprednostňované vysokou pôdnou vlhkosťou; nadmerné zalievanie, ktoré udržuje pôdu vždy nasiaknutú vodou, môže napomáhať rozvoju hniloby; proti týmto chorobám je potrebné poskytnúť rastline systémový fungicíd, ktorý vstupuje do rastliny v kruhu, aby sa zabili parazity.
- Problémy týkajúce sa zalievania: nadmerné alebo nedostatočné zalievanie môže spôsobiť vysušenie listov v dôsledku sucha alebo zadusenie koreňov neustále ponorených do vody. Malé hrnce bonsai obsahujú malé množstvo pôdy a korene malých stromčekov sú malé, a preto akákoľvek zmena ich ideálneho kultivačného stavu môže v krátkom čase spôsobiť obrovské škody.
Keď lístie bonsaje zožltne, nestačí zvážiť najzreteľnejšie príčiny problému, ktoré priťahujú pozornosť jednoducho pri pohľade na rastlinu; skôr je vždy dobré zvážiť všetko, čo sa mohlo s rastlinou stať; v skutočnosti by bolo vhodné pestovať bonsaje vždy v ideálnych klimatických podmienkach.

Video: TOP 5 Nejcastejsi pohlavni choroby