Charakteristika a opis odrody paradajok Lezhebok, jej úroda

Charakteristika a opis odrody paradajok Lezhebok, jej úrodaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Tomato Lezhebok F1 je hybridná odroda chovaná ruskými chovateľmi. Má vysoký výnos na krík - 6–6,5 kilogramu paradajok. Odroda bola vyšľachtená pomerne nedávno, ale medzi záhradkármi sa stala veľmi populárnou. Určené na výsadbu v skleníku, pod filmom a na otvorenom teréne.

Popis

Charakteristika paradajky Lezhebok: stredná sezóna, stredne listová ker, výška od 1 - 1,2 m, sa vykonáva v dvoch stonkách Kríky so stredným kvetenstvom. Výnos odrody je dosť vysoký: z jedného koreňa vychádza 4 - 5 kg čistej plodiny.

Plody sú guľaté, mierne sploštené. Jedna paradajka má priemernú hmotnosť 120 - 140 gramov. Kvôli absencii prebytočnej šťavy sú plody husté, mäsité a čerstvé zostávajú až do zimy. Ako je pre hybridy typické, majú vynikajúcu sladkokyslú chuť. Koža je hladká, jasne červená.

Paradajky ľahko tolerujú prepravu bez toho, aby stratili chuť a vzhľad. Skladujte na suchom a chladnom mieste až do Nového roka.

Použite

Paradajky prvého zberu sú vynikajúce na čerstvú konzumáciu a na prípravu šalátov. Následné úrody zavárané, nakladané, solené, robia rôzne prípravy na zimu. S odkazom na absenciu nadmernej vlhkosti a hustej šupky plody tejto odrody rajčiakov počas tepelného spracovania neprasknú.

Príprava semien

Výsev paradajok pre sadenice sa začína koncom marca - začiatkom apríla. Aby ste dosiahli bohatú úrodu, potrebujete nielen kvalitné semená, ale aj určité zručnosti a znalosti. Pred zasiatím musia byť semená vydezinfikované.

Rozlišovať vizuálne choré semená paradajok od zdravých je takmer nemožné. Bude bezpečnejšie najskôr dezinfikovať osivo. Existuje niekoľko spôsobov, ako ničiť škodcov vo vnútri a na povrchu semien:

  1. Suchá metóda. Sadivový materiál paradajok uskutočňujte niekoľko dní na slnku - po zahriatí na slnku sa semená dezinfikujú a rýchlejšie klíčia.
  2. Mokrý spôsob. Na pol litra teplej vody 1 čajová lyžička manganistanu draselného. Semená paradajok umiestnite do roztoku a nechajte stáť pol hodiny pri izbovej teplote. Potom dôkladne opláchnite a osušte.

Výsadba a odchod

Môžete si vybrať ľubovoľnú nádobu na výsev sadeníc. Obzvlášť sa uprednostňujú plastové nádoby s jednotlivými pohármi: v budúcnosti sa mladé paradajky nebudú musieť potápať a rušiť koreňový systém.

Po zasiatí semien paradajok je potrebné včas zaliať a nakŕmiť sadenice. Keď sa objavia prvé plnohodnotné listy rajčiaka, nádoba s paradajkami musí byť každé 2 dni rovnomerne otočená smerom k slnku, inak kríky vyrastú jednostranne.

Príprava pôdy

Ak sa pozemok nachádza v blízkosti železnice alebo diaľnice, je lepšie odviezť pozemok zo zóny znečistenej plynom. Pôda by nemala obsahovať látky škodlivé pre zeleninové plodiny. Paradajky nemôžu vydržať kyslosť.

V obchode si môžete kúpiť hotovú pôdu, ktorá obsahuje užitočné stopové prvky. Ak nemáte zručnosti na pestovanie paradajok, môžete sa poradiť so skúsenými záhradníkmi.

Pristátie na otvorenom teréne

Výsadba paradajok odrody Lezhebok na otvorenom teréne je možná iba vtedy, ak ste si istí, že už prešiel mráz. Paradajky sú teplomilné rastliny, ktoré neznášajú chlad. Na dosiahnutie vynikajúcej úrody je potrebné včas paradajku nakŕmiť a zaliať. Miesto musí byť včas zbavené buriny.

Ohlasy

Každý, kto zasadil paradajky F1 Lezhebok, zanecháva najpozitívnejšie recenzie. Zozbierané plody sa dlho udržiavajú čerstvé, nezhoršujú sa a nepraskajú pri koreni, majú vynikajúcu chuť. Pri správnej starostlivosti môžete zbierať dobrú úrodu paradajok.


Pozri si video: Stav rastu paradajok k