Sundaville

Sundaville

Otázka: zažltnutá sundavilla


Listy žltnú a vidím, že rastlina sa vyzlieka. Čo mám robiť? Je vystavená slnečnému žiareniu ako iný druh toho istého druhu, ktorý namiesto toho rastie bujne.

Odpoveď: zažltnutá sundavilla


Milý Marina,
Sundaville sú to špeciálne hybridné rastliny, veľmi podobné tŕňom, ktoré však bez problémov prežijú aj na plnom slnku, zatiaľ čo bratranci milujú čiastočný tieň a teplé jarné a letné popoludnie by ich rýchlo zabilo. Keďže máte dve rastliny umiestnené blízko seba, nemyslím si, že by to mohol byť problém súvisiaci s touto pozíciou, ale skôr by to mohlo súvisieť s tým, ako sa rastliny pestujú. Aj keď sú dve rastliny identické, podmienky prítomné v kultivačnej nádobe nie sú nevyhnutne rovnaké: napríklad to už môžu byť dve poháre rôznych veľkostí. Okrem toho si nemyslím, že by ste svoje rastliny zalievali presným meraním vody alebo hnojív, ktoré dodávate do každej jednotlivej rastliny. Zvyčajne sa problém, ktorý sa najčastejšie prejavuje na internete Sundaville a s čeľusťami vo všeobecnosti súvisí so zalievaním: nemajú radi stojatú vodu, a hoci sa majú pravidelne zalievať, najmä keď je horúca, majú tendenciu rýchlo sa zrúštiť, ak aj niekoľko dní necháme pôdu veľmi vlhkú. Podmienky vysokej pôdnej vlhkosti rýchlo podporujú vývoj plesňových parazitov, ktoré sa šíria cez korene a spôsobujú rýchle zožltnutie listov. Ak si všimnete, že krajina vašej dipladénie zostáva dlho vlhká, skúste ju trochu zalievať; môže to byť tak, že dostane o niečo menej slnka ako jej sused, alebo možno má vázu rôznych veľkostí alebo je naplnená pôdou rôznej kvality, ktorá je preto menej odvodňovaná. Okrem toho, aby sa pôda nechala vyschnúť, aby sa zabránilo šíreniu choroby, by bolo vhodné postrekovať rastlinu systémovým fungicídom, ktorý bude absorbovaný rastlinou a vstúpi do obehu, čím dôjde k eradikácii húb. Ak naopak vaša rastlina nie je v stále vlhkej pôde, môže to byť nejaký suchozemský hmyz: jedná sa o hmyz (zvyčajne chrobáky), ktorý produkuje svoje vajíčka blízko stonky rastlín; larvy, ktoré z nej vychádzajú, klesajú do zeme a jedia korene našich milovaných rastlín; ako dospelí, ak je to oziorrinchi, vyšli zo zeme a hlodali listy. Aby ste zabili akýkoľvek hmyz, šírte insekticídnu návnadu na zem proti hmyzu. Aj v tomto prípade môže pomôcť použitie systémového insekticídu, ktorý sa má nastriekať na listy.

Sundaville: Obsahuje slnečné hodiny


V tejto odpovedi sme vo všeobecnosti videli niektoré charakteristiky tohto zariadenia v snahe odpovedať na pochybnosti našich používateľov. Teraz presnejšie a podrobnejšie uvidíme, aké sú charakteristiky tejto rastliny.
Predovšetkým je to rastlina tropického lezenia, ktorá v mnohých oblastiach Talianska neprežije zimu zima a mráz. V oblastiach našej krajiny s miernou klímou sa dá uvažovať aj o jej pestovaní ako horolezca vonku, ale v oblastiach s kontinentálnym podnebím a chladnými zimami je to predovšetkým rastlina, ktorá sa pestuje ročne. Pestovanie na niekoľko rokov, dokonca aj v týchto oblastiach, môže byť riešením pestovanie v kvetináčoch s rastrom, na ktorom rastlina rastie, stúpa a vyvíja sa. Týmto spôsobom sa nám podarí umiestniť rastlinu alebo do skleníka, keď príde chladná sezóna a keď budú teploty prijateľné, dáme slnečnicu znova von.
Jedným z najcharakteristickejších aspektov tejto rastliny je určite pestovanie kvetín, ktoré nepretržite pokračuje v teplom období až do jesene, čo z tohto hľadiska dáva veľkú spokojnosť.
Pokiaľ ide o tvary a vývoj tejto rastliny, sundavilla dosahuje veľmi vysoký rast a dosahuje výšku 4 metre v miestach, kde je zima mierna. Okrem potreby tepla potrebuje táto rastlina tiež veľa slnka, na rozdiel od iných odrôd dipladénie, mandevilly, ktorá je dobrá v prostredí mimo priameho slnečného žiarenia.

Video: Dipladenia Sundaville überwintern - Lilo Siegel