Návod na použitie Pikloramu a zloženie herbicídu, dávkovanie a analógy

Návod na použitie Pikloramu a zloženie herbicídu, dávkovanie a analógy

Herbicídy sú špeciálne látky, ktoré sa používajú na ničenie nežiaducej vegetácie. Zvážte princíp účinku, zloženie a formu uvoľňovania "Pikloramu", jeho správne použitie, bezpečnostné opatrenia, ako je kompatibilný s inými pesticídmi používanými v poľnohospodárstve a aké lieky s podobným účinkom je možné nahradiť.

Zloženie a forma uvoľnenia lieku „Piklorama“

Pikloram - látka s herbicídnym účinkom, je obsiahnutá v mnohých prípravkoch na boj proti burine. Týka sa pyridínových derivátov. Vyrába sa v priemysle vo forme vodného roztoku a vo vode rozpustného koncentrátu.

"Pikloram" je selektívny a kontinuálny herbicíd, ktorý sa aplikuje striekaním. Spektrum účinku činidla je široké, má vysokú aktivitu.

Princíp činnosti a účel herbicídu

Látka picloram vstupuje do buriny cez listy a korene. Princípom činnosti je potlačenie tvorby aromatických kyselín. Pri postreku, ktorý sa považuje za tradičný spôsob aplikácie roztoku liečiva, sa látka v teplom a vlhkom počasí pohybuje tkanivami vyššou rýchlosťou, v horúcom a suchom počasí rýchlosť klesá.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Na burinu „Pikloram“ sú najcitlivejšie mladé buriny a ich sadenice. U rastlín postriekaných herbicídom sa spomaľuje absorpcia oxidu uhličitého a pohyb asimilantov z listov na korene.

Po ošetrení prípravkom „Pikloram“ sa listy a stonky buriny stočia a potom odumierajú. Vzdušné korene môžu rásť. Herbicíd ničí koreňové buriny vytrvalých druhov, plazivku horskú, svätojánsku poľnú, nočnú vňať a ďalšie.

Ako ju správne používať?

Kultivované rastliny sa pestujú, keď burina začne aktívne rásť. Predmetom spracovania je kukurica a pozemky nepoľnohospodárskej pôdy. Pozemky s horkosťou sa pestujú, keď je plodina vo fáze 3 - 5 listov, ak sú splnené podmienky striedania plodín: po kukurici sa zasieva ozimná pšenica a potom jačmeň. Ostatné plodiny sa na ošetrované plochy nevysievajú. Miera spotreby produktu „Piklorama“ je 1 - 2 kg na hektár.

Bezpečnostné inžinierstvo

Prostriedky s pikloramom patria k pesticídom s 2 a 3 triedami toxicity pre ľudí a 3 triedami pre včely a hmyz. Sú toxické pre ryby, takže sa nepoužívajú na spracovanie plodín nachádzajúcich sa v blízkosti vodných plôch a rybích fariem.

V pôde je látka pikloram stabilná, vymytá počas zavlažovania a dažďa do hĺbky, kde pri odporúčanej spotrebe zostáva až 3 - 7 rokov. Dlhá doba použiteľnosti zabraňuje použitiu pikloramu na ochranu poľnohospodárskych plodín, pretože škodlivé zvyšky môžu plodiny poškodiť pri striedaní plodín.

Látka pikloram, keď sa dostane na sliznice, ich dráždi, takže s výrobkom musíte pracovať v ochrannom odeve, na tvári by ste mali mať okuliare a respirátor a na rukách gumené rukavice. Ochranné materiály sa nesmú odstraňovať až do konca striekania. Ak sa objavia príznaky otravy, musíte si vypláchnuť žalúdok a ak nezmizli, obráťte sa na lekára. Ak Pikloram príde do styku s pokožkou, vypláchnite tieto miesta vodou, pri zasiahnutí roztokom vypláchnite oči.

Zlučiteľnosť s inými látkami

"Pikloram" sa používa v kombinácii s 2,4D prípravkami na ničenie rezistentných burín na pšeničných plodinách. Prípravky, ktoré obsahujú látku, je možné kombinovať s herbicídmi, ktoré sa používajú proti burine obilnín, proti jednoročnej dvojdielnej burine. Možno kombinovať s rôznymi insekticídmi, fungicídmi, hnojivami. Nemožno miešať s regulátormi rastu alebo látkami, ktoré majú také účinky.

Ak kompatibilita nie je známa, pred zmiešaním týchto dvoch produktov musíte skontrolovať možnú kompatibilitu: zmiešajte malé množstvo produktov v jednej nádobe. Ak nedôjde k žiadnej reakcii, sú celkom kompatibilné.

Analógy

Pikloram obsahuje poľnohospodárske produkty: „Actaeon“, „Ballerina Forte“, „Galera Super“, „Galion“, „generálny sekretár“, „Gorgon“, „Kirai“, „Crucifer“, „Lerashans“, „Megalit“, „Meridian“ ", RapsArgo, Rapsan, Skipper, Etamaster Super. Všetky sú určené na použitie v poľnohospodárstve. Nepoužívajú sa na pozemkoch súkromných domácností.

Pikloram je herbicídna zlúčenina, ktorú výrobcovia zahŕňajú do mnohých moderných herbicídov. Ničí mnoho druhov vytrvalých a jednoročných burín. Sejba obilnín a iných plodín sa lieči takýmito poľnohospodárskymi prostriedkami. Výrobky založené na látkach sú vysoko aktívne.


Pozri si video: Rady ptáka Loskutáka - herbicidy