Opis odrody paradajok Amur bole, jej charakteristiky a vlastnosti starostlivosti

Opis odrody paradajok Amur bole, jej charakteristiky a vlastnosti starostlivosti

Kmeň rajčiaka amurského zvyčajne toleruje zlé počasie, nenáročné na pôdu. Plody dozrievajú do 3 mesiacov po zasadení semien do zeme, čo je veľmi dôležité pre oblasť, kde sú prírodné podmienky pre pestovanie paradajok úplne nepriaznivé.

Opis odrody

Rajský krík má výšku najviac pol metra. Kultúra sa cíti výborne na balkóne, lodžii, na otvorenom poli a v skleníku. Nezrelé plody, ktoré sa tvoria na jednoduchých súkvetiach, majú svetlozelenú farbu, veľké listy tmavší odtieň. Prvé zrelé paradajky, ktoré sa niekedy objavia už 86 dní po výsadbe, sa líšia:

  • plochý guľatý tvar;
  • hustá buničina;
  • príjemná chuť.

Jedno jasne červené ovocie váži od 60 do 120 g. Z kríka sa zbierajú až 4 kilogramy paradajok.

Samotný opis vzhľadu paradajok neposkytuje úplný popis odrody, nenaznačuje jej prednosť. Amurský kmeň je cenný, pretože môže potešiť úrodu bezsemenným spôsobom výsadby, paradajky dozrievajú v chladnom a vlhkom počasí.

Výhody rajčiaka

Štandardnú rastlinu, ku ktorej táto odroda paradajok patrí, nie je potrebné viazať. Nízke kríky nevyžadujú veľkú údržbu. Je ťažké preceňovať výhody paradajok:

  1. Odroda dobre toleruje zber.
  2. Nezomiera na sucho.
  3. Vyvíja sa pri nízkych teplotách.
  4. Prakticky netvorí nevlastné deti.

Korene rastliny nejdú hlboko, ale živia sa vlhkosťou a živinami, ktoré sa nachádzajú na povrchu Zeme. Kroviny sa vysádzajú v menšej vzdialenosti ako vysoké odrody, čo pomáha zvyšovať výnosy na meter štvorcový.

Paradajka nemusí vynaložiť veľa energie na vývoj nevlastných synov, kvetenstvo sa preto objaví rýchlejšie, vytvorí sa na ňom vaječník. Paradajky sa dlho nezhoršujú, počas prepravy sa nepoškodia a zachovajú si svoju prezentáciu.

Charakteristika odrody, nenáročnosť v starostlivosti priťahuje nielen obyvateľov leta a záhradkárov, ale aj poľnohospodárov, ktorí pestujú paradajky na predaj.

Ako sa pripraviť na sejbu?

Keď sa pôda zahreje, musíte urobiť vysokú a širokú posteľ, pozdĺž nej usporiadať oblúky. Dno je pokryté trávou a na vrch je umiestnený humus zmiešaný s popolom.

Otvory sú označené šachovnicovým vzorom. Každých 30 cm sa umiestni 5 semien paradajok. Posypú sa zeminou s vrstvou 15 mm, zalejú sa teplým roztokom manganistanu draselného a zakryjú sa nádobou. Cez oblúky sa natiahne film, ktorý sa posype zemou, aby polyetylén nebol odfúknutý vetrom.

Funkcie starostlivosti

Kým nevyklíčia semená, nemali by ste záhradu otvárať. Keď rajčiakové kríky dorastú, nemali by v jamke zostať viac ako 2 sadenice. Paradajky štandardnej odrody sa nemôžu potápať, potom sa korene vyvíjajú lepšie. Na kultiváciu bez semien:

  1. Menej času stráveného pri odchode.
  2. Paradajky prinášajú ovocie pred chladným počasím.
  3. Listy a stonky nie sú ovplyvnené neskorou plesňou.

Kmeň Amur sa nebojí plesňových chorôb, nepodlieha verticilóze. Kríky sa polievajú iba počas sucha. Výnos odrody sa pri pravidelnom kŕmení zdvojnásobuje. Pozitívne ohlasy na stonku Amuru sú počuť tak u tých, ktorí rajčiaky sadili po prvýkrát, ako aj od farmárov, ktorí rajčiaky na predaj pestujú už dlho.

Plody sú vhodné na solenie, používajú sa do šalátov. Sú najužitočnejšie v čerstvom stave, pretože cholín prítomný v paradajkách posilňuje ľudský imunitný systém a má priaznivý účinok na pečeň.


Pozri si video: Jak vypěstovat mango