Vyrezávanie granátového jablka

Vyrezávanie granátového jablka

Rôzne spôsoby uskutočňovania prerezávania granátového jablka


Na získanie stromu s optimálnou produktivitou je potrebné vykonať účinnú operáciu prerezávania granátového jablka. Rovnako ako väčšina ovocných stromov existujú dva hlavné druhy prerezávania stromov granátového jablka. Prvý typ postupu sa vykonáva v prvých rokoch života rastliny a nazýva sa výcvikové prerezávanie, a to práve preto, že je potrebné dať vyvíjanej kríži presne definovaný tvar. Následne produkčné prerezávanie definitívne nahrádza tréningové. Tento postup v podstate vylučuje všetky nepotrebné štruktúry rastliny granátového jablka. Pritom sa uvoľní a zosvetlí štruktúra stromu, čím sa v vegetatívnom období zvýši jeho produkčná kapacita.

Ideálny čas na prerezávanie granátového jablkaPostup prerezávania granátového jablka sa musí vykonávať pravidelne a v konkrétnom ročnom období, tj počas jarnej sezóny. Vyrezávanie je dôležité vykonávať na konci marca, keď je zimná sezóna s nízkymi teplotami dávno preč. Týmto spôsobom sa dá strom granátového jablka účinne zbaviť zbytočných a zbytočných častí, najmä poškodených vetiev alebo poškodenia v dôsledku zimnej klímy. Počas základného postupu prerezávania granátového jablka sa musí tiež zmeniť veľkosť koruny samotného stromu. Tento krok je rozhodujúci predovšetkým preto, že sa v korunke stromu vytvárajú medzery, cez ktoré môže prechádzať svetlo, ktoré vyžaruje celú štruktúru stromu.

Prístroje na vykonávanie prerezávania granátového jablkaVyrezávanie granátového jablka si vyžaduje primerané prístrojové vybavenie, aby sa dosiahol skutočne uspokojivý konečný výsledok. Najbežnejšie používanými nástrojmi sú záhradnícke nožnice, nožnice a pílky. Prvé dva nástroje sa používajú, ak je potrebné rezať a odstraňovať tenké a ľahšie odstrániteľné konáre. Na druhej strane sa píla používa v prípade oddeľovania dôslednejších a hrubších štruktúr. Ďalej je potrebné použiť rebrík alebo vlečný stojan na dosiahnutie vetiev umiestnených vyššie a ťažko prístupných. Na vykonanie prerezávania musí byť skúsený prevádzkovateľ, ktorý vie, ako zvládnuť situáciu a ako sa pohybovať, aby získal uspokojivú prácu, bez toho, aby spôsobil poškodenie zariadenia.

Orezávanie granátového jablka: Ďalšie rady a zvedavosťPočas prevádzky prerezávania granátového jablka je potrebné vždy pracovať v kontexte úplnej čistoty. Výsledkom je, že strom granátového jablka nie je kontaminovaný, a preto sa udržiava jeho zdravotný stav a integrita. Pred uskutočnením prerezávania musí obsluha vždy používať správne vyčistené a dezinfikované nástroje. Okrem toho musia byť rukavice, ktoré sa nosí, vždy dokonale čisté. Rezné nástroje musia byť ostré, pretože tak nie sú odrezané žiadne ostrapky. Následne je vhodné aplikovať liečebný tmel na úroveň oblasti rezu, ktorá uprednostňuje hojenie reznej rany. Tým sa zabráni kontaktu granátového jablka s kontaminujúcimi patogénmi.