Konvaliniek

Konvaliniek

Zavlažujte konvalinky


Convallaria majalis, obyčajne ľalie z údolia, je vytrvalá cibuľovitá rastlina, ktorá si nevyžaduje osobitnú pozornosť: v skutočnosti môže byť pochovaná ako v kvetináči, tak priamo na záhrade, zapadá tak dobre, že môže byť tiež „nútená“ klíčiť vo vnútri. V prvom prípade bude potrebné pôdu pred výsadbou dobre zavlažovať a je vhodné ju zalievať, až kým sa na povrchu neobjaví púčik. Ak namiesto toho môžete, alebo zvoliť, zasadiť priamo na záhrade, postará sa o dážď, aby zvlhčil pôdu a uistil sa, že žiarovka je vyživovaná. Ľalie v údolí však musí udržiavať prívod vody pod kontrolou: v skutočnosti nadmerné zavlažovanie pôdy môže spôsobiť hnilobu koreňov.

Ako pestovať a starať sa o konvalinkyKonvalinka kvitne v období od apríla do mája a je možné ju vysádzať od októbra do marca; najvhodnejším obdobím pre skládku je začiatok jari. Je to drevina, ktorá sa dokonale prispôsobí každému typu pôdy, ale ak chcete urobiť to najlepšie prostredie, môžete základňu pripraviť obohatením pôdy pieskom a pemzou, aby ste zaručili dobré odvodnenie. Pôda tvorená listami je vynikajúca. Pri nákupe žiaroviek z konvalinky sa uistite, že majú najmenej tri roky. Od tohto veku sa začínajú kvitnúť a kvitnutie sa s pribúdajúcimi rokmi rozširuje. V čase pochovania je potrebné nechať vzdialenosť medzi jednou žiarovkou a ďalšou od 8 do 10 cm, pretože od druhého roku bude žiarovka pochádzať od dieťaťa, ktoré potom vyrobí ďalšie a tak ďalej.

Kedy a ako oplodniťKonvalinky sú jemne vyzerajúce rastliny, ale so silnou adaptabilitou; v skutočnosti nepotrebujú veľkú starostlivosť, ale nejakú mimoriadnu pozornosť, ktorá môže zlepšiť úspešnosť kvitnutia a prihojenia. Prvým krokom je hnojenie pôdy hnojivami s pomalým uvoľňovaním pred vysadením cibule, zatiaľ čo od času rozliatia bude vhodné používať špeciálne hnojivo pre cibuľové rastliny každých dvadsať dní. Ak sa na záhrade vysadili ľalie, môžete na kvitnúce rastliny použiť hnojivo, ktoré sa podáva dvakrát na jar; alternatívne sa môže použiť dobre vyzretý hnoj.

Konvalinky: Kde je zasadiť a ako ich chrániť pred chorobami a škodcamiKonvalinky sa môžu pestovať v ktorejkoľvek oblasti Talianska, ale je potrebné dbať na správnu expozíciu. Tieto rastliny potrebujú absolútny odtieň alebo nanajvýš opatrné, aby dostali iba prvé slabé lúče dňa; Ak chcete namiesto toho vysadiť žiarovky v horách, bude potrebné zvoliť celkové vystavenie slnku. Konvalinky nie sú rastliny, ktoré trpia nachladnutím, vydržia aj -15 ° C, pokiaľ nie sú trvalými mrazmi, takže sa nemusíte báť, že v záhrade bude príliš chladno. Konvalinky často trpia útokom húb a plesní, ktorým sa dá vyhnúť vytvorením vlhkého prostredia, ale bez stagnácie vody. Tieto rastliny nie sú kvôli svojej odolnosti odolné voči škodám spôsobeným zamorením larvami alebo niektorými chorobami, ktorým môžu byť vystavené.