Margaréty

Margaréty

Voda správne


Pratolíny, ktoré rastú vo voľnej prírode, sa vôbec nemusia napojiť. V skutočnosti dokážu čerpať potrebnú vlhkosť priamo z dažďovej vody. Ak sa Pratolín nenarodí spontánne, ale je kultivovaný, je potrebné pravidelne zalievať. Medzi zavlažovacou operáciou a druhou je však potrebné, aby bola pôda úplne suchá. Pratolína dosť trpí stagnáciou vody, ktorá môže spôsobiť problémy veľkej veľkosti, predovšetkým hniloby koreňov a následnej smrti rastliny. Zalievaním pratolínov v kvetináčoch raz týždenne je možné, aby vaša rastlina žila dobre. Je možné zvýšiť týždenné zalievanie v najteplejších ročných obdobiach, napríklad v lete.

Ako ich kultivovať a liečiťPokiaľ ide o najvhodnejší druh pôdy, pratolína nie sú zvlášť náročné rastliny. To, čo sa v záhrade bežne používa, je v poriadku, možno sa jeho osvetlenie dá trochu pieskom a pemzou. To výrazne zvyšuje úroveň odtoku. Príliš vlhká pôda nie je dobrá, pretože príliš suchá pôda nie je tolerovaná. Potrebujeme správne stredné miesto. Pôda musí potom obsahovať dobrú dávku organických látok. Ide o stredné miesenie predstavuje ideálne riešenie. V zime sa Pratolini množia semenami priamo vo vnútri záhonov. Alternatívne sa odnože odoberajú počas jesennej sezóny. V obidvoch prípadoch Pratolini zaručujú dokonalé zakorenenie.

OplodneniePre všetky druhy zeleniny má použitie hnojív zásadný význam pre zaručenie rastu rastlín, ako aj pre maximálnu ochranu pred chorobami a nepríjemným hmyzom. Na to, aby sa rastliny Pratolini mohli pestovať najlepším spôsobom, je potrebné, aby boli primerane oplodnené. Najvhodnejším hnojivom pre marguerity je hnojivo pre kvitnúce rastliny, ktoré sa podáva približne každých 10 dní. Najlepším typom hnojiva je tekuté, ktoré sa zmieša s vodou, ktorá sa bežne používa na zalievanie pratolínu. Dávky, ktoré sa majú použiť, sú tie, ktoré sú uvedené na obale každého hnojiva. Týmto spôsobom je možné zaručiť správne kvitnutie kvetov a predovšetkým silný rast plného zdravia rastlín.

Pratolín: Expozícia a možné chorobyExpozícia je nevyhnutným faktorom dobrého rastu margueritov. Najlepšie je zvoliť si slnečné miesto. Dokonca aj polotieň je však dobre tolerovaný. Pratolína sa vôbec nebojí zima až do tej miery, že môžu kvitnúť dokonca aj v zimnom období. Najčastejšie sa vyskytujú pratolíny. Nie je príliš časté, aby boli tieto kvety postihnuté chorobami alebo parazitmi, najmä pokiaľ ide o varianty, ktoré rastú vo voľnej prírode. Najobávanejší výskyt je nadmerná stagnácia vody, ktorá môže viesť k hnilobe koreňov. Niekedy sú Pratolíny napadnuté voškami, vši, ktoré zvodia šťavu týchto kvetov, ktoré ich živia ešte výraznejšie.