Fico

Fico

Prevod a zavlažovanie


Fíkovník je veľmi rustikálna rastlina, ktorá môže dorásť do výšky 5 metrov. Fík sa všeobecne nakupuje priamo v špecializovaných škôlkach, ktoré už boli vyvinuté vo váze. Násobenie osivom sa neodporúča. Malá rastlina chovaná v kvetináči sa musí z hľadiska prívodu vody očividne ošetrovať viac. Keď namiesto toho zasadíme fíkový strom, zalievanie už nemusí byť potrebné. V skutočnosti sa figy neobávajú zvlášť silného tepla a dostatočne dobre tolerujú aj krátke obdobia sucha. Počas obdobia dažďov nebude potrebné zasahovať na podporu prírodných dažďov. Iba v lete a pri veľmi horúcom podnebí fíkovník môže využívať umelé zavlažovanie, najlepšie večer po západe slnka.

Ako liečiť stromFíkovník môže byť vysadený od októbra. Neodporúča sa transplantovať počas chladného obdobia a je lepšie počkať na príchod jari. Ak žijeme na mieste, ktoré sa vyznačuje obzvlášť chladnými zimami, môže byť lepšie počkať na nasledujúci rok, ponechať figu vo veľkej váze a presunúť ju na miesto chránené pred sezónnou rigiditou. Vždy na najchladnejších miestach by mohlo byť užitočné zakryť základňu rastliny špeciálnou handričkou na ochranu koreňov. Keď sa figa pestuje, môžeme urobiť prerezávanie s čistým rezom nad výškou metra na hlavnom kmeni. Týmto spôsobom vytvárame náš závod, ktorého lístie sa bude udržiavať v poriadku s následným prerezávaním, vždy pomocou ostrých a nehrdzavejúcich nástrojov.

Ideálna pôda na kultiváciuFík je strom, ktorý sa dobre prispôsobuje všetkým druhom pôdy, pokiaľ existuje dobrá drenáž a voda z zavlažovania alebo nadmerných zrážok môže vytiecť bez vytvárania kaluží. Veľkú dieru pripravíme pol metra hlboko najmenej mesiac vopred. Pokúsime sa prelomiť najťažšie hrudky, aby bola krajina čo najkrehkejšia. Potom pridáme biologický kompost a zrelý hnoj. Keď bude Zem pripravená, budeme môcť transplantovať figu, ak je to potrebné, odrezaním špičky koreňov nožnicami a zmiešaním malej zeme, aby sa podporil vývoj koreňového systému. Substrát, ktorý bude hostiteľom figy, musí byť ľahký a uvoľnený. Pôdu pravidelne obnovujeme vykorenením rastlín a burín a udržiavaním čistoty základne rastliny.

Obr: Podnebie a nepriazeň osuduFík je strom, ktorý veľmi dobre znáša teplo. Môže tiež trvať krátke obdobie, v ktorom úplne chýba atmosférické zrážanie. Namiesto toho sa bojí najsilnejších mrazov a nepriaznivého počasia. Extrémny mráz by mohol zničiť konáre a následne aj plody. Fíkovník môže byť napadnutý hubovými chorobami, živočíšnymi a rastlinnými parazitmi a inými chorobami. Špecifický produkt je možné použiť pre ovocné stromy, ktoré si môžeme kúpiť v obchodoch, v škôlkach alebo na pultoch supermarketov určených na záhradníctvo. Aby sa zabránilo hnilobe, je vhodné tomu zabrániť tak, že sa zariadenie umiestni na záhradu alebo do záhrady, kde nedochádza k stagnácii vody. Je vhodnejšie zvoliť výstavu, kde nie je silný vietor. Plody figy sa môžu jesť čerstvé, iba zo stromu.

Video: Ide o pravdu s Robertom Ficom