Pachira

Pachira

Ako zalievať


Pachira je rastlina, ktorá potrebuje dostatok vody, najmä na jar av lete. Prednostne je vhodné zmáčať rastlinu vodou, ktorá neobsahuje vápenec. Pôda sa musí vždy udržiavať vlhká, nie úplne mokrá a bez toho, aby sa v substráte vytvorila stagnácia, ktorá potom môže spôsobiť hnilobu koreňov a smrť rastliny. Pochádza z dažďového pralesa, potrebuje pachira vysokú úroveň vlhkosti, aby mohla rásť v zdraví, a preto je dobré rozstrekovať vodu okolo lístia. Ďalším užitočným hrotom je ďalej použitie taniera naplneného kamienkami, ktoré sa potom postupne zmáčajú. Aj v tomto prípade dávajte pozor, aby ste nevyplnili nádobu vodou, aby ste zabránili stagnácii vody.

Ako liečiťPachira je rastlina, ktorá môže rásť v otvorenom prostredí aj v uzavretom priestore, kde sú teploty miernejšie. Najlepšia teplota pre túto rastlinu je zvyčajne okolo 27 ° C v lete a 10 ° C v zime, ale pachira vydrží krátkodobo aj v prostredí okolo 0 ° C, hoci to spôsobuje, že listy padajú. Rastlina musí byť umiestnená na plné svetlo, ale nie na priamom slnečnom svetle (najmä počas najteplejších hodín dňa). Pachira môže dostávať priame slnečné svetlo iba hodinu ráno a večer, keď sú lúče menej intenzívne, čím sa zabráni spáleniu listov. Ak je rastlina pestovaná v kvetináčoch a doma, je dobré ju vziať von počas najteplejších období tak, aby rastla bujnejším.

Ako oplodniťPre správne oplodnenie pachira je dobré pokračovať na jar av lete. Rastlina musí byť oplodnená asi každé 3 alebo 4 týždne. Odporúča sa riediť tekuté hnojivo v zavlažovacej vode a v dávkach mierne nižších, ako sú dávky uvedené na obale. Ideálne hnojivo pre pachiru musí obsahovať tri základné makro prvky, ako napríklad: fosfor, draslík a dusík. Je tiež dobré do závodu dodávať chemikálie v menších množstvách, ako sú: železo, meď, horčík a zinok. Ideálna pôda pre pachiru by mala obsahovať časť piesku, časť rašeliny a časť úrodnej pôdy. Odporúča sa vyhnúť sa ťažším pôdam, ako je ílovitá hlinka, ktoré nezvýhodňujú rozšírenie koreňov a môžu spôsobiť stagnáciu.

Pachira: Choroby a možné prostriedky nápravyPachira nie je zvlášť náchylná na choroby. Môže sa však stať, že rastlina je zasiahnutá rohovkou. Tento parazit sa prejavuje bielymi škvrnami na spodných stranách listov a dá sa ľahko odstrániť bavlnenými guličkami namočenými v alkohole alebo, ak je rastlina vo váze, umytím neutrálnym mydlom. Niekedy môže byť pachira napadnutá aj roztočmi červeného. Tento parazit vytvára žlté a hnedé škvrny na listoch a môže sa odstrániť rozstrekovaním vody okolo lístia. Ak je napadnutie závažnejšie, je možné pokračovať s pesticídmi. Ďalej môže byť pachira zamorená voškami alebo všivami. V takom prípade je vhodné postupovať priamo s antiparazitmi.