Margotta

Margotta

Čo je to vrstvenie


Vrstvenie je metóda rozmnožovania, ktorá sa používa pre rastliny, rovnako ako odrezky, s tým rozdielom, že je zakorenená priamo na materskej rastline. Existujú tri typy zakorenenia: vzdušné vrstvenie, hrubé vrstvenie a vrstvenie oblúka. reagujú na túto metódu rozmnožovania, najvhodnejším je granátové jablko, fikus a oliva. Na druhej strane sa ihličnany neodporúčajú Margotta sa používa pre veľmi vzácne alebo vzácne rastliny alebo pre rastliny, ktoré sú väčšie ako rastliny, ktoré používajú rezne. Táto metóda je zvlášť vhodná na výrobu bonsai.Najvhodnejším obdobím pre túto techniku ​​je obdobie od mája do júna, obdobie, v ktorom sa teploty začínajú zvyšovať: bude to konštantná zmes tepla a vlhkosti, ktorá zvyšuje možnosť úspechu Margotty.

Vzduchová maržaUž sme spomenuli skutočnosť, že existujú tri rôzne druhy reprodukcie prostredníctvom Margotty. Prvou metódou je použitie vzdušného okraja, ktorý sa používa na realizáciu špeciálnych rastlín, ako sú okrasné alebo tropické rastliny. Pre toto kritérium je potrebné vybrať vetvu, ktorá bude obalená kusom látky obsahujúcej zeminu, do ktorej je v niektorých prípadoch možné pridať prostriedok na zakorenenie, ktorý pomôže vetve urýchliť emisné časy koreňov. Tkanina bude pripevnená na obidvoch koncoch tak, aby vytvorila vak v tvare vrecka, ktorý obklopuje vetvovú časť. Ak kmeň kmeňa, ktorý je v kontakte s mokrou pôdou, vydal korene a bude dobre rozvinutý, bude rezaný a iba v tomto bode môže byť transplantovaný.

Margotta ceppaiaTechnika Margotta ceppaia je najpoužívanejšou metódou na vytvorenie nosičov štepov používaných pre ovocné plantáže. Po prvom roku života a pred vegetatívnym reštartom sa materské rastliny rozrežú na golier, čo vyvoláva stimuláciu k enormnej emisii výhonkov. Keď prúdy dosiahli dĺžku asi pätnásť / dvadsať cm, budú zložené smerom k základni a pokryté zemou, aby sa začala výroba koreňov. Na konci sezóny, keď budú korene silné a silné, budete mať odrezky pripravené na vysvetlenie. Vyliečený pahýľ môže dosiahnuť život dvadsať rokov a nepretržite vytvárať výhonky viniča. Veľmi dobre známym príkladom odrezkov je ten, ktorý sa používa na výsadbu viníc.

Postup vrstveniaKlasický postup pri reprodukcii s Margotta spočíva v vyrytí kôry špeciálnym a čistým nožom. Je potrebné odstrániť krúžok, ktorého výška zodpovedá priemeru vetvy: napríklad ak je priemer 10 centimetrov, výška odstránenej kôry sa bude meniť od 8 do 12 centimetrov. Na holé drevo sa nanáša koreňový hormón pokrytý pôdou, rašelinou alebo rašelinovou zmesou. Zabalte všetko do čiernej plastovej tkaniny, ako je tá, ktorú vidíme v skleníkoch, pretože udržuje vlhkosť a teplo. Z času na čas je potrebné pôdu rehydratovať napríklad pomocou injekčnej striekačky: balenie nikdy neotvárajte, kým nebude rastlina zakorenená. Po požadovanom čase, ktorý sa líši od podstaty k podstate, môže byť vetva odstránená z materskej rastliny a zasadená do vázy, ktorá bude naplnená vhodnou pôdou.

Video: La margotta