Záhradné

Záhradné

Záhradné zavlažovanie


Ak chcete mať dobrý trávnik, musíte sa uistiť, že ho môžete dostatočne zalievať. Pre malé záhrady, ako sú záhrady bytov, bude viac ako stačiť pracovať s manuálnym zavlažovacím kanisterom. Na druhej strane vo väčších záhradách bude potrebné zostaviť špeciálny systém, v prípade potreby vybavený elektronickým zariadením na programovanie zavlažovania. Budeme sa samozrejme regulovať podľa regiónu, v ktorom žijeme, klímy a sezónnosti zrážok. Na jar záhrady zvyčajne rastú bez ďalšieho zalievania. V letnej sezóne sa bude musieť zavlažovanie postupne zvyšovať a dosiahnuť frekvenciu 1 - 2 za deň. Najlepší čas na zavlažovanie je večer po západe slnka alebo ráno.

Ako sa starať o záhraduZáhrada bude ošetrená takmer každý deň. Aby sme mali jednotnú trávu a jasne zelenú farbu, musíme burinu pravidelne odstraňovať. Tráva by sa mala kosiť často a pravidelne, pričom osobitnú pozornosť treba venovať tvorbe hrudiek. Budeme pracovať a vyrovnávať pôdu tak, aby bola pravidelná. Budeme môcť vysadiť okrasné rastliny, ktoré budú vždy udržiavané v poriadku a orezané. Môžete si dať do záhrady kríky, sadenice, môžete si vytvoriť hranice alebo kvetinové záhony, vybrať si odrody kvetov, ktoré sa nám najviac páčia. Listy, ktoré padnú na jeseň, sa odstránia ručne pomocou zhrabovača. Mimoriadne zásahy do údržby navrhneme najlepšie na začiatku jari, aby umožnili rýchlo dorastajúcu trávu, a ak je to potrebné, znova nasadiť.

Pôda a hnojenieIdeálna pôda pre záhradu je mäkká a dobre odvodnená. Ak sme vytvorili záhradu, ktorá sa začína už v trávniku, bude stačiť overiť, či dažďová voda pravidelne prúdi a či sa netvoria kaluže a bahnité oblasti. Prípadne, keď budeme musieť stavať záhradu od nuly, postaráme sa o predbežnú prípravu pôdy. Po vykopaní a okopávaní oblasti budeme mať piesok v substráte a pôdu, aby sme vyplnili nepravidelné oblasti. Pridáme konkrétne hnojivo dostupné v obchodoch pre domácich majstrov. Potom budeme hrabať zemou a čo najviac po výseve. Budeme pokračovať v rovnomernom rozdeľovaní semien druhov tráv vybraných pre našu záhradu podľa kvantitatívnych údajov uvedených v odporúčaniach pre produkty. Zasiahneme novými výsevmi, keď sa tráva nezakorení.

Záhrada: Expozícia, podnebie a protivenstvoNajkrajšia záhrada je určite tá, ktorá rastie v podnebí bez príliš veľkého množstva tepelných zmien, v zime, ktoré nepredpokladajú extrémne mrazy a letá, pri ktorých teplota neprekročí 30 ° C, bez obdobia dlhodobého sucha. Je však možné získať záhrady vo vynikajúcom stave as jednotným trávnikom vo všetkých regiónoch Talianska, v pobrežných oblastiach, v horách alebo na horách. Ošetrenie sa líši v závislosti od podnebia a pri vystavení sa všetkým slnkom sa odporúča nikdy nenechať vodu zlyhať, pokúšať sa zavlažovať, keď nie je priame slnečné žiarenie, aby sa zabránilo následnému žltnutiu trávy. Na druhej strane, ak sú zimy studené, je vhodné umiestniť záhradné skrášľovacie rastliny do kvetináčov, aby sa dali ľahko umiestniť na chránené miesto.