Ficus ginseng

Ficus ginseng

Koľko zavlažovať ficus ginseng


Ženšen fikus nevyžaduje osobitnú pozornosť z hľadiska zalievania, ale postačuje kontrolovať úroveň vlhkosti pôdy, ktorá by na dotyk nikdy nemala byť príliš suchá. Ficus ginseng miluje časté zavlažovanie, najmä v mesiacoch vegetatívneho rastu, od marca do októbra: v tomto období fikus potrebuje odlišné a mierne zalievanie, ktoré, pokiaľ sa nedostane opatrne, môže spôsobiť stagnáciu vody blízko koreňov. , Koreňový systém ficus ginseng je stlačený v malom kúsku pôdy, a preto je citlivý na vysokú úroveň vlhkosti, ktorá sa môže vytvoriť v substráte, ak nevypúšťa tekutiny efektívne. Dobrou metódou na správne zavlažovanie fikusu je ponorenie.

Ako sa starať o ficus ginsengFicus ginseng miluje život v miernom a príjemnom prostredí: ideálna teplota na zabezpečenie prežitia je 20 ° C, hodnota, od ktorej závisí účinné a trvalé zotavenie vegetatívneho cyklu počas jarnej sezóny. Ďalším zásadným faktorom pre ficus je okrem miernej teploty správne prevzdušňovanie prostredia: ficus ginseng musí byť umiestnený vo vetranej oblasti, ale nie v blízkosti otvárania dverí a okien počas chladnejšieho obdobia, keď náhla zmena teploty môže narušiť štruktúru počas odpočinku. Aby sa zachovala krása listov, je vhodné čas od času vodu odpariť. Listy je možné vyleštiť vatovým tampónom napusteným mliekom.

Ako a kedy oplodniť ficus ginsengŽenšen Ficus je veľmi silná rastlina, ktorá sa často navrhuje tým, ktorí sa chcú priblížiť k umeniu bonsai. Z tohto dôvodu možno nie každý vie, že aj ficus ginseng je potrebné primerane hnojiť a táto operácia by sa mala vykonávať počas celého roku, pričom sa uprednostňuje hnojivo s pomalým uvoľňovaním v chladnom období a tekutina sa musí riediť vo vode zavlažovanie v horúcom období. Na správne oplodnenie ženšeňa ficus, ktorý prinesie všetky tie živiny, ktoré ho robia extrémne odolnou, je možné zvoliť si dve rôzne riešenia: použite hnojivo špeciálne navrhnuté pre bonsaje alebo si vyberte substrát obohatený o hlavné minerálne soli, ktoré potrebuje na rast a rozvíjať sa.

Ficus ginseng: Choroby ficus ginseng a možné prostriedky nápravyŽenšen Ficus nie je ľahké napadnúť a veľa parazitov nedokáže spôsobiť zamorenie spôsobujúce značné škody. Avšak aj z environmentálnych dôvodov sa môže stať, že sa vytvoria priaznivé podmienky pre rozvoj plesňových chorôb alebo pre agresívny útok bavlníkových alebo hrebenatkových lastúrnikov a strapcov. Cochineal môže dosiahnuť ficus ginseng, ktorý nesie blízka zamorená rastlina, ale dá sa ľahko odstrániť opakovaným použitím špecifického insekticídu alebo bieleho oleja; tiež je možné parazit odstrániť. Thrips sú jemné, napadajú ficus ginseng, ale v počiatočných fázach je ťažké si ich všimnúť: keď sú listy bolestivé a prehĺbené, odporúča sa použiť špeciálny produkt.

Video: How to turn a Ginseng Ficus into a real Bonsai Tree