Píla na pílenie

Píla na pílenie

Pílová píla Bosch


Bosch je už mnoho rokov vedúcou značkou vo výrobe a predaji elektro náradia, od sortimentu pre kutilov až po poloprofesionálne náradie pre stredný priemysel. Zoberme si napríklad model Bosch PST 650: nie je to profesionálne zariadenie, je skutočne vhodné vo všetkých situáciách, keď sa nevyžaduje vysoký výkon a profesionálne výkony. Skrátka ideálne pre domácich majstrov, domácich majstrov a malých a stredných remeselníkov. Užitočný produkt pre zábavu bez vyplatenia veľkých súm. Skladačka Bosch bez ohľadu na komerčnú kategóriu je napriek tomu produktom zaručeným pevnosťou nemeckej nadnárodnej spoločnosti, ktorá ponúka trvanlivosť, bezpečnosť a širokú škálu príslušenstva na dokončenie už tak rozsiahlej ponuky.

Píla s obojstrannou pílkou Bosh model PST 650 "width =" 745 "výška =" 675 "longdesc =" / vybavenie / motorové píly-elektrické / pílové-alternatívne.asp ">

Alternatívne ceny na pílkeMedzi najrozšírenejšie značky, ktoré vyrábajú alternatívne píly, patria vyššie uvedené značky Bosch, Black & Decker a Makita. Je zrejmé, že z cien alternatívnych píl je možné ľahko odhadnúť kvalitu výrobkov. Tí, ktorí nie sú odborníkmi, tí, ktorí používajú skladačku iba vo svojom voľnom čase pre domácich majstrov, budú určite priťahovaní nižšou cenou. Začína sa rozpätím od 25 EUR, v prípade stredne nízkych výrobkov, po viac ako 200 EUR v prípade poloprofesionálnych výrobkov, možno v súprave s kufríkom, príslušenstvom a náhradnými čepeľami. Aktovky stranou, ďalším faktorom, ktorý výrazne ovplyvňuje ceny alternatívnych píl, je výkon motora (odporúča sa minimálne 450 wattov), ​​ako aj materiál, z ktorého sú vyrobené. Inou premennou môže byť napríklad napájanie (či už s elektrickým prúdom alebo batériou).

Pílové listy pre pílkyMotor, výkon, dizajn, materiály atď .: všetko prispieva k vytváraniu dobrého elektrického nástroja, ako je skladačka, no veľké rozdiely v práci vykonanej s jednoduchosťou a kvalitou sú často spôsobené čepeľami. Na trhu je k dispozícii široká škála čepelí: napríklad CV, HSS, bimetalické čepele alebo HM. Rozdiel zjavne spočíva v rôznych materiáloch, ktoré musia znížiť. Z tohto dôvodu sa musí tvrdosť a geometria zubov čepele zmeniť z modelu na model. Napríklad čím viac má materiál dôležitú hrúbku, tým väčšia musí byť dĺžka zubov čepele. Čepeľ, ktorá bude musieť rezať drevo, bude mať určite morfológiu a odlišné zloženie, pokiaľ ide o čepeľ, ktorá bude musieť čeliť kovu. Kritériá používané na rozlíšenie čepelí sú vo všeobecnosti: - kvalita ocele; - geometria zubov; - vlastnosti rezu; - rozstup zubov; - veľkosť čepelí; - konečne tvrdosť zubov.

Pílové listy pre pílkyLepšie rozumieme dôležitosti čepelí skladacích píl a míňame pár slov. Najprv si v krátkosti ukážme, ako to funguje: zdvih a zostup zdvih ovládaný motorom sa môžu tiež líšiť v rýchlosti. Napríklad sa pomaly používa kadencia s tvrdými materiálmi, zatiaľ čo rýchle sa používajú na rezanie najjemnejších materiálov. Čepele majú, samozrejme, v závislosti od použitia, rozdiely v materiáloch a tvaroch. Ocel chróm / vanád (CV) sa bude používať na rezanie materiálov, ako sú drevo, preglejka alebo syntetické materiály. Namiesto toho sa na rezanie tvrdých materiálov, ako sú kovy (železo, hliník atď.), Bude používať vysokorýchlostná oceľ (HSS). Bimetal, na druhej strane, má perfektnú kombináciu flexibility a tvrdosti, vďaka ktorej je ideálny na rezanie dreva aj kovov. Geometria čepele sa bude tiež líšiť v závislosti od materiálu, ktorý sa má rezať. Napríklad šikmé a úzke zuby poskytnú čisté a presné rezy do dreva. Na tvrdé povrchy sa budú používať čepele s hrubšími zubami. Stručne povedané, veľká časť práce spočíva v správnom výbere čepelí.