Stihl dúchadlo

Stihl dúchadlo

Elektrický ventilátor Stihl


Elektrické dúchadlá Stihl sú nevyhnutným nástrojom na udržiavanie vašej záhrady a všetkých priestorov mimo domu v čistote a čistote. Je zvlášť vhodný pre prácu v súkromných záhradách, pretože kábel čiastočne obmedzuje oblasť použitia; je veľmi tichý, a preto sa dá použiť aj v oblastiach, kde je potrebný malý hluk. Vďaka tomuto nástroju už nebude potrebné zbierať metlu na čistenie vonkajších častí domu. Vzduchový prúd je veľmi výkonný, špeciálne navrhnutý na čistenie povrchov, a to aj pomerne veľkých, od listov alebo čerstvo pokosenej trávy. Existujú dva modely elektrického dúchadla Stihl, ktoré sa líšia výkonom, ale obe sú veľmi ľahké (hmotnosť je okolo 3 kg), a preto sa s nimi ľahko manipuluje aj pre tých, ktorí nie sú odborníkmi na túto prácu.

Benzínové dúchadlo StihlBenzínové dúchadlo Stihl sa líši od elektrického dúchadla tým, že je vhodnejšie na použitie vo veľkých oblastiach, ako sú parky a mestské zelené plochy. Tieto dúchadlá sú v skutočnosti výkonnejšie ako elektrické a umožňujú, aby sa celý rad úloh, ktoré si v minulosti vyžadovali čas a úsilie, vykonávali rýchlo a ľahko, pretože sa museli vykonávať ručne pomocou metiel a lopat; okrem toho ich rozsah použitia nie je obmedzený dĺžkou kábla. V porovnaní s elektrickými dúchadlami sú tieto benzínové motory o niečo ťažšie (ich hmotnosť je približne 4 kg), ale sú oveľa výkonnejšie. Rozdiel výkonu zodpovedá väčšej vyfukovacej energii. Ak sa rozhodnete kúpiť benzínový dúchadlo, budete si musieť vybrať na základe výkonu, berúc do úvahy, akú prácu budete musieť robiť hlavne s týmto nástrojom.

Stihl dúchadlo cúval
Ramenné dúchadlá sú určite najprofesionálnejším z celého radu Stihl. Viac ako pri domácich prácach sú špeciálne navrhnuté na použitie v obzvlášť rozsiahlych prácach, ktoré vyžadujú veľa hodín práce, ako sú čistenie parkov alebo veľké zelené plochy s listami, podstielkou a čerstvo pokosenou trávou. Ich zvláštnou charakteristikou je možnosť, že budú mať na pleci, akoby to bol batoh. Toto má zásadný význam, pretože zabraňuje únave paží a umožňuje vám ľahšiu prácu dlhšie. Nesené na ramene spôsobujú, že tieto dúchadlá sú ťažšie ako ostatné, v skutočnosti vážia do 10 kg. Je zrejmé, že výkon motora je tiež väčší ako u iných typov dúchadiel, a teda vyšší výkon fúkania.

Ceny a príslušenstvo
Ceny týchto dúchadiel sa medzi jednotlivými typmi veľmi líšia. Najekonomickejšie sú určite elektrické dúchadlá, ktorých ceny sa pohybujú od 100 do 150 eur, zatiaľ čo benzínové dúchadlá sú o niečo drahšie. Ručne, v závislosti od výkonu motora a teda aj od fúkania, môže byť cena v rozsahu od 300 do 400 eur. Tie, ktoré sú zálohované, sú zďaleka najdrahšie: pre menej výkonných môžete minúť okolo 400 eur, ale pre tých s vyššou výkonnosťou môžete získať až 800 eur. Samozrejme, ak chcete ušetriť peniaze, ale bez toho, aby ste obetovali kvalitu tejto značky, môžete vždy vyhľadať nejakú ponuku online alebo sa oprieť o použitý dúchadlo. Všetky tieto dúchadlá sú tiež vybavené radom príslušenstva, ktoré je možné zakúpiť samostatne, ako sú napríklad dýzy rôznych tvarov a veľkostí, pásy, riadidlá a predlžovacie trubice.