Prenosné schody

Prenosné schody

Prenosné schody


Prenosné rebríky nám umožňujú pracovať na objektoch, ktoré sú zvyčajne príliš vysoké na to, aby boli dosiahnuté. Bohužiaľ si musíme uvedomiť, že väčšina pracovných úrazov je spôsobená pádmi z výšky; pri používaní týchto nástrojov je preto potrebné venovať zvýšenú pozornosť. Najprv musíme pochopiť, ako sú tri typy schodov určené pre prenosné rebríky; prvá je jednoduchých oporných schodov. Tento druh schodov pozostáva z jediného stĺpa s kolíkmi, ktoré ich spájajú; následne je umiestnená proti stene. Ostatné typy schodov sú dvojité, ktoré sú stabilné bez potreby oprieť sa o stenu, pretože v praxi pozostávajú z jednoduchých schodov. Posledným typom schodov je poschodový typ, tj s veľkou nosnou plošinou a zábradlím, stabilný bez potreby podpier.

Funkcie a prvky prenosných rebríkovKeď si vyberieme prenosnú váhu, musíme zvážiť celú škálu funkcií a prvkov. Najskôr skontrolujte, či je stupnica v súlade so zákonom, tj číslo normy (ktoré musí byť UNI EN 131), názov a adresa výrobcu, typ, zaťaženie a maximálny sklon. Z tohto dôvodu je potrebné skontrolovať hmotnosť, a to tak z dôvodu normy (ako musí byť rovnaká, ako je uvedená v technickom liste výrobku), tak z dôvodu pohodlia (nadmerné používanie prenosnej váhy v domácnosti je zbytočné). Tiež je potrebné skontrolovať izoláciu schodiska. Pri výbere stupnice musíme venovať pozornosť aj niektorým faktorom; Nemusíme si napríklad zvoliť dvojitú stupnicu ako metódu prístupu na iné poschodie, alebo vyššiu, päť metrov. Na prekonanie tejto výšky je lepšie zvoliť podpornú stupnicu.

Materiály a použitie prenosných rebríkovMusíme venovať určitú pozornosť materiálu vybranému na konštrukciu prenosného rebríka, ktorý chceme používať, keďže existujú rôzne materiály, ako je drevo alebo hliník. Aby sme schodisko správne používali, musíme postupovať podľa prísneho protokolu, prečítať si pokyny, položiť ho na rovnú základňu a vyvarovať sa jeho vykláňania. Len tak sa môžeme vyhnúť alebo aspoň minimalizovať riziko úrazu pri práci. Musíme tiež pamätať na všetky základné bezpečnostné pravidlá a vyhnúť sa použitiu prenosného rebríka, ak ste pod vplyvom drog, pred použitím rebrík skontrolovať, či je v jeho stave, skontrolovať maximálnu hmotnosť, ktorá bude umiestnená na rebrík , vložte všetky nástroje do príslušných háčikov a položte ich na stabilnú a bezpečnú podperu.

Údržba a náklady na prenosné rebríkyCena prenosnej váhy sa líši v závislosti od typu a veľkosti. V skutočnosti, ak pre podporné schodisko s ôsmimi stupňami (a preto s malými rozmermi) ceny začínajú od štyridsiatich eur do šesťdesiat, pre dvojnásobok alebo väčší rozmer tieto čísla stúpajú a dosahujú až tristo päťdesiat eur. Vždy by sa malo vziať do úvahy, že úspora ceny schodiska nie je dobrá voľba, pretože vyššia stupnica kvality vydrží dlhšie a bude bezpečnejšia. Pokiaľ ide o údržbu schodov, je to veľmi jednoduché. Stačí skontrolovať tri skupiny komponentov, počínajúc protisklzovými základňami (ktoré, ak sú poškodené, ohrozujú stabilitu rebríka), potom sa posúvajú k stojanom a stožiarom (ktoré zabezpečujú konštrukčnú pevnosť nášho náradia) a potom končia kontrolou spojení medzi komponenty (ktoré sú vystavené častejšiemu namáhaniu, a preto majú tendenciu byť poškodené).