Hroznová horčica

Hroznová horčica

Vlastnosti hroznovej horčice


Hroznová horčica je jeden z najobľúbenejších džemov pretože je jednou zo základných zložiek kulinárskych tradícií mnohých talianskych regiónov. Najmä na juhu, ako je Sicília a Apúlia.
Chuť nie je príliš sladká a krehká na podnebí, čo umožňuje jej použitie aj pre slané jedlá a pre korenené a tvrdé syry. Veľmi často sa podáva vedľa hovädzích steakov uvarených v krvi.
Tento džem prichádza vyrobené z hrozna, do ktorého sa pridávajú ďalšie prísady, ako sú hrušky alebo dule, Neexistuje nedostatok korenia vrátane škorice, karafiátu a horčičných semien. Jeho pôvod je veľmi starý a málo známy a recept je žiarlivo strážený. Jeho osobitná chuť je vďaka dobe varenia omnoho dlhšia ako pri tradičných džemoch.

Príprava hroznovej horčice trvá dlho a proces je dosť komplikovaný. Recept je skutočne veľmi jednoduchý, ale ak chcete získať kvalitný džem, musíte vykonať niekoľko základných krokov, ktoré si vyžadujú trpezlivosť a dobrú ruku. Po umytí hrozna pod tečúcou vodou musíte oddeľte bobule a odstráňte všetky semená a pokožku.Potom musíte ísť stlačenie pomocou mixéra alebo sitka, Buničina sa musí umiestniť do kvetináča, kde musí variť pri nízkej teplote najmenej 3 hodiny. Aby sa zahustil, je potrebné pridať škrob v pomere 1 libra na 1 liter zlúčeniny.Na miešanie je vhodnejšie použiť drevenú lyžicu, ktorá nemení teplotu a umožňuje nepretržité varenie. Nakoniec pridajte horčičné semienka a nechajte niekoľko hodín vychladnúť. Horčica musí 48 hodín odpočívať na slnku (lepšie ju utrieť handrou) a môže sa spotrebovať do dvoch týždňov.Hroznová horčica: Iné recepty na hroznovú horčicuNie každý sa môže zriecť dobroty a pravosti hroznovej horčice. Výrobky na trhu sú bezpečné a kontrolované, ale potraviny vyrobené vlastnými rukami majú odlišnú chuť, a preto boli vytvorené jednoduchšie a všestrannejšie recepty.
Prvý recept, ktorý čiastočne obsahuje pôvodný recept, zahŕňa použitie 5 kg hrozna, do ktorého sa musí pridať minimálne množstvo škrobu a jeden cukor, sušená pomarančová kôra a nakoniec korenie ako škorica a klinček. Po upečení môžete kombinovať opekané mandle alebo lieskové orechy. Ďalší sukulentný recept je založený na jahodovom hrozne (bielom aj čiernom), broskyniach a trstinovom cukre. Podľa vašej osobnej chuti sa muškátový oriešok alebo škorica môže okoreniť čajovou lyžičkou kávy.