Závažné bakteriálne choroby

Závažné bakteriálne choroby

Závažné bakteriálne choroby: marhuľa


Najbežnejším bakteriálnym ochorením marhúľ je „zhoršenie“, náhle alebo chronické. V Taliansku tento syndróm zvyčajne postihuje implantáty nachádzajúce sa v Emilia Romagna a Piemonte a jeho parthenogenéza sa vzťahuje na niektoré špecifické patogény, ako napríklad Pseudo-monas syringae a viridiflava. Aby sa zabránilo tomuto typu veľmi častého problému, je nevyhnutné chrániť rastliny pred chladnou zimou a mrazom a vyhnúť sa štepeniu marhúľ do príliš ťažkých pôd. Dôležitú úlohu tiež zohrávajú prerezávacie operácie, ktoré by sa mali vykonávať vždy koncom leta, aby sa uľahčilo prenikanie baktérií do trhlín v kmeni. Medzi patológiami bakteriálneho typu, ktoré ovplyvňujú strom marhúľ, existujú tiež takzvané „svrab ovocia“, ktoré postihuje aj iné druhy Drupacee.

Bakteriálne choroby kôstkového ovocia: broskyňaNajnebezpečnejším patogénom pre broskyňu je bezpochyby Xanthomonas arboricola, ktorý je zodpovedný za bakteriálnu makulatúru. Táto bakteriálna choroba je rozšírená vo väčšine Talianska, hoci v južných oblastiach sa vyskytuje menej často v dôsledku mierneho podnebia, ktoré pôsobí proti jej virulencii. Spúšťače „bakteriálneho mramorovania“ zahŕňajú: nadmerné používanie dusíka a draslíka pri hnojení rastlín, nesprávna metóda zavlažovania a príliš vysoká hustota rastlín v tej istej pôde. Aby sa zabránilo vzniku tohto nepríjemného drupatózneho bakteriálneho ochorenia, je dôležité ošetrovať rastliny produktmi na báze medi, pretože táto látka výrazne znižuje riziko prenikania baktérie do listov. Okrem toho je nevyhnutné dezinfikovať nástroje používané na prerezávanie.

SlivkaZ bakteriálnych chorôb kôstkového ovocia, ktoré ovplyvňujú slivovník, je najbežnejším javom Xanthomonas arboricola. Na rozdiel od toho, čo sa deje v Broskyni, v slivovke často dochádza k poškodeniu kmeňa a konárov, z ktorých pochádza vädnutie a rakovina. Bakteriálne špinenie ovplyvňuje rôzne oblasti rastliny infikovaním vetvičiek, ovocia a listov. V tomto prípade lístie získava charakteristické okrúhle formácie červenkasto sfarbené a je obklopené žltým halo, ktoré neskôr vytvára diery. Ochorenie poškodzuje najmä mladé rastliny a zhoršuje ich vývoj: listy začínajú padať a konáre náhle vyschnú. Aby ste sa tomuto problému vyhli, je dôležité opatrne odstrániť napadnuté vetvy, ktoré musia byť okamžite spálené.

ČerešňaČerešňový strom je celkom odolný voči bakteriálnym chorobám, ale najbežnejšie sú spôsobené nesprávnym prerezaním, ktoré umožňuje baktériám kolonizovať rastlinu. To vedie k vysychaniu vetiev a tvorbe rakoviny v trupe a vetvách. Hlavným príznakom je nápadná emisia gumovitej látky, ktorá môže spôsobiť odumretie rastliny. Najskôr sa listy zvlnia a potom žltnú a skoršie spadnú. „Žuvačka čerešne“ alebo „Corineo“ je bakteriálna patológia vyvolaná nielen nesprávnym prerezaním, ale aj pôdou s nedostatočným pH, náhlym vodným stresom, nedostatkom alebo prebytkom živín. V prípade gumy je dobrým liečivom, ktorý sa má vykonávať vždy pred kvitnutím, prepúšťanie síranu meďnatého na štiepkach v kôre, pričom operáciu sa opakuje pravidelne a najmä po každom daždi.