Rozdeľovač guľatiny spaľovania

Rozdeľovač guľatiny spaľovania

Existujúce modely


Na trhu existujú dve hlavné verzie rozbočovačov poháňaných benzínom. Vertikálne a horizontálne je rozdiel iba v rozmeroch. Horizontálny štiepač dreva sa odporúča na osobné a príležitostné použitie, pretože zaberá oveľa menej miesta ako zvislý, samozrejme čím menší je model, tým viac energie klesá, ale pre občasné použitie nie je potrebná energia nadmerná. Naopak, vertikálne štiepačky dreva sú vhodné na profesionálne použitie, pretože sú ťažkopádnejšie na prepravu a majú dosť dôležité právomoci. Niektoré modely vyžadujú presun viac ľudí. Štiepač dreva je vybavený dvoma napájacími systémami, jedným, ktorý privádza klin, ktorý vyvíja tlak na kus dreva, ktorý sa má rezať, druhým podáva samotný systém privádzania klinov. V najbežnejších modeloch je klin poháňaný hydraulickým alebo oleodynamickým systémom, tekutinu v okruhu tlačí olejové čerpadlo, ktoré je samozrejme poháňané benzínovým motorom s premenlivým výkonom, zvyčajne od 6 do 8 HP.

Rozdiely od elektrického motoraPokiaľ ide o kosačky na trávu, krovinorezy a iné podobné nástroje, aj štiepačky dreva majú rôzne podávanie, s tepelným motorom alebo s elektrickým motorom. Otázka, ktorá vyvstáva, je vždy rovnaká. Ktorý z týchto dvoch motorov je lepší? Aj tu sú odpovede viac-menej rovnaké, elektrický motor môže byť výhodnejší, pretože je tichší, takmer bez údržby a určite lacnejší, ale samozrejme priťažujúca okolnosť, ktorej stále dominuje elektrina. Musíme teda premýšľať o tom, kam vyrezáme drevo. Tepelný motor má tú výhodu, že sa prepravuje prakticky všade a má oveľa vyššie sily. jeden štiepač dreva s benzínovým motorom od 6 do 8 HP, môže ľahko dosiahnuť lisovaciu silu viac ako 8 ton. Navyše si vyžaduje viac údržby, ale nie je to absolútne nič alarmujúce, typ motora má veľmi podobnú štruktúru ako bežná motorová píla, preto je údržba veľmi podobná.

Nákupné náklady na štiepač drevaKeď pre nás vyberiete najvhodnejší typ, musíte samozrejme premýšľať o tom, ktorý model sa orientovať. Musíme si myslieť, že štiepač guľatiny je na rozdiel od iných nástrojov vystavený veľkému stresu, a teda nepretržitému opotrebovaniu. Berúc do úvahy túto skutočnosť, musí sa venovať osobitná pozornosť štruktúre rámu, musí byť veľmi pevná vzhľadom na to, že je to komponent, ktorý je počas výrobného procesu najviac namáhaný. Náklady na štiepač benzínu sa líšia v závislosti od výkonu motora a tiež od prítlačného výkonu rezacieho systému. Najúspornejšie sú „pevné“ vertikálne štiepačky dreva, ktoré nie sú vybavené kolesami, a preto sa nedajú prepravovať, majú znížený výkon, zvyčajne okolo 7 až 8 ton a približne 7 k. Číslo dobrého modelu je okolo 800Ђ. Pri výkone stúpa aj suma, ktorá sa má minúť, model s hmotnosťou približne 10 ton dosahuje aj 1300Ђ. Starostlivo vyhodnotte ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

Štiepač benzínu: Špeciálne modelyNa trhu existujú špeciálne modely štiepačky dreva. Napriek tomu, že sú poháňané spaľovacím motorom, nepovažujú sa za skutočné rozbočovače benzínu. Dôvodom je, že hydraulické čerpadlo nie je poháňané motorom umiestneným priamo na konštrukcii, ale externým motorom. Napríklad traktor. Tieto modely sú evidentne vhodné na čisto priemyselné použitie, alebo v každom prípade, ak štiepajú veľké množstvá dreva, sú okrem svojich nie tak lacných nákladov vybavené pomerne značnými silami. Jeden z najmenších modelov, ak to tak môžete nazvať, môže mať tlačovú silu až 20 ton vďaka hriadeľovému pohonu pripojenému priamo k motoru traktora. Tieto modely sa môžu prepravovať aj v extrémnom pohodlí, pretože sú priamo spojené so zadnou časťou traktora ako bežný nástroj traktora, ale majú tú nevýhodu, ako už bolo spomenuté predtým, ako nie sú zvlášť lacné, 20-tonový model je blízko 1400Ђ.