Absint v závode

Absint v závode

Pôvod a pestovanie paliny


Rastlina paliny alebo Artemisia absinthium je pravdepodobne pôvodom v strednej južnej Európe, ale v súčasnosti sa pestuje takmer vo všetkých miernych regiónoch sveta. Je to trvalý polokrík, ktorý dosahuje asi jeden meter na výšku a miluje slnečné pôdy bez ohľadu na to, či sú suché alebo obrábané. Rastie tiež v múroch a často sa nachádza v blízkosti obývaných centier. Dobre odoláva teplu a suchu, nie tak dobré pri nízkych teplotách. Vrúbkované listy majú charakteristickú strieborne šedú farbu, zatiaľ čo kvety sú dosť zanedbateľné, žlté a objavujú sa v auguste a septembri. Ako už bolo spomenuté, všetky časti rastliny sú horké natoľko, že voda, v ktorej sa nechajú niekoľko hodín vsiaknuť do palín, ak sa na plodiny nastrieka, je vynikajúcim odpudzujúcim prostriedkom pre slimáky, húsenice a iné parazity. Pri pestovaní záhrad a kvetinových záhonov sa absint používa na vytvorenie príjemných a konkrétnych hraníc. Slnečné a chránené miesta sú obľúbené a dáva prednosť vápenatej alebo kremičitej, stredne ílovitej alebo stredne bohatej pôde so základným pH, ak je dobre odvodnená.

Použitie a vlastnosti absintuV Taliansku spontánne rastie asi tridsať rôznych druhov paliny. Napriek horkej chuti, skutočne vďaka seskviterpénovým laktónom, ktoré dávajú absintu jeho charakteristickú chuť, má táto rastlina viac predností a je základnou základňou likéru Vermut, ktorý bol koncipovaný v Turíne v roku 1786. absintová rastlina využíva listy a kvitnúce vrcholy zozbierané v mesiacoch júl až september na lekárske účely aj na kulinárske účely. Tieto časti rastliny sa sušia a používajú sa na prípravu likérov, nápojov, infúzií a odvarov. Medzi vlastnosťami, ktoré sa tejto rastline uznávajú od staroveku, vyniká schopnosť obnoviť organizmus po chrípke a infekcii a posilniť telo. Je tiež platnou pomôckou proti tráviacej atónii, dysmenorei, črevným červom, svalovým kŕčom; Je protizápalový a horúčkový a uľahčuje vylučovanie žlče, neodporúča sa však tehotným alebo dojčiacim ženám (horká chuť prechádza do mlieka) a tým, ktoré trpia žalúdočnými alebo dvanástnikovými vredmi.

Iné použitia absintovČerstvé výhonky rastlín paliny sú účinné na udržanie mory mimo skriniek a zásuviek, ale tiež na odstránenie myší a iných nežiaducich zvierat, ako už bolo uvedené, je možné parazity zo záhrady macerovať vetvami a listami niekoľko dní. absintu a postrekovania roztoku získaného na rastliny. Naraz sa verilo, že má halucinogénne účinky, zdá sa však, že excesy alkoholu, viac ako absinty, vytvorili zmätok, okrem skutočnosti, že v tom čase sa vyrábali Absinthe - toto je názov likéru. absintu - nízkej kvality, aby sa ušetrili náklady. Pridal sa síran meďnatý, aby sa zlepšila farba zlých produktov vyrobených z nízkej kvality surovín. V devätnástom storočí bolo dokonca zakázané jeho používanie na destiláty, ktoré boli opäť spotrebované menším množstvom tuionu, éterického oleja extrahovaného z rastlín paliny. Nálev s príchuťou anízu sa stal obľúbeným známym umelcom, napríklad Van Gogha, Toulouse. Lautrec, Hemingway a Oscar Wilde a inšpirovali mnoho slávnych obrazov, ktoré zobrazujú údajné účinky na konzumentov alkoholu.

Absintová rastlina: zvedavosť na palinuHovorí sa, že vojaci francúzskych vojakov po návrate z Alžírska tvrdili, že skutočnosť, že pijú infúzie vyrobené s vodou a palinou, ich chránila pred chorobami, ako sú mor, malária, úplavica a cholera. na absinte sa používa definícia „zelenej víly“, ktorá sa pripisuje tomu, že alkoholický nápoj získaný s jeho výťažkami mal túto farbu a je určený na vstup do toho, kto ho konzumoval v trochu „rozprávkovej“ atmosfére. Absint sa však tiež porovnáva s bolesťami a trpkosťami života a klasický „horký ako absint“ je klasický. Pri príprave infúzie alebo odvaru s vodou a absintom neprekračujte 10 gramov rastlina na dennú dávku, aby sa neohrozilo predávkovanie, ktoré by mohlo byť toxické. Na záver, táto konkrétna rastlina so zlými kultivačnými požiadavkami má pre organizmus určite veľa užitočných vlastností a použitá opatrne môže pomôcť pri riešení malých problémov, ale môže dokonca len povzbudzujte výhľad, ak sa pestuje v záhradách a skalnatých zákrutách.