Homeopatický serotonín

Homeopatický serotonín

Čo je serotonín


Serotonín je hormón, ktorý pôsobí ako neurotransmiter na centrálny nervový systém alebo ako „posol“ subjektívnych pocitov, ktoré putujú z jednej nervovej bunky do druhej, aby telo informovalo a podľa toho reagovalo. Presnejšie povedané, serotonín vysiela do mozgu správy o chuti do jedla, smädom, sexuálnej túžbe a únave, to znamená celú sériu vnemov, ktoré podmieňujú všeobecnú náladu a vyvolávajú u človeka presné emocionálne stavy. Jeho práca však zahŕňa aj reguláciu cyklu spánku a bdelosti, zasahuje do regulácie črevnej peristaltiky, spolu s trombínom pri agregácii krvných doštičiek na reguláciu koagulácie, podporuje uvoľňovanie laktačných hormónov, prolaktínu a oxytocínu a vo vnímaní. bolesti. Okrem toho sa vďaka štúdii uskutočnenej na mužských laboratórnych myšiach zdá, že serotonín ovplyvňuje aj heterosexuálne sexuálne preferencie. Syntetizuje sa z esenciálnej aminokyseliny, tryptofánu, ktorú ľudské telo samovoľne neprodukuje, a preto musí zvonku s potravou prepadnúť.

Keď je prírodný serotonín zníženýAby sa zachoval stav pohody, hladiny serotonínu by sa mali udržiavať v rozmedzí od 101 do 283 ng / ml. Merajú sa odberom žilovej krvi, ale zriedkavo sa vyžadujú špecifické testy na podozrenie na zníženie; častejšie sa namiesto toho vyžaduje meranie všetkých píkov, za ktoré môžu byť zodpovedné niektoré konkrétne formy nádoru. Je nevyhnutné, aby základné hladiny serotonínu zostali v referenčnom rozsahu, pretože jeho zníženie zahŕňa značné a početné poruchy; môže napríklad zvyšovať obavy, úzkosť a podráždenosť, ktoré sa dostávajú do extrému, môže viesť k záchvatom paniky s postojom izolácie a neskoršej depresie. V skutočnosti nie je neobvyklé nájsť nízke hladiny tohto neurotransmitera u klinicky depresívnych subjektov. Nízka miera serotonínu ovplyvňuje aj spánok, čo vedie k poruchám súvisiacim s cyklom spánku a bdelosti, chuti do jedla, ktorá sa javí ako nefunkčná a spúšťa takzvaný „nervový hlad“; spôsobuje tiež predčasnú ejakuláciu, poruchy pamäti a osobnosti, migrénu, hypertenziu av závažných prípadoch fibromyalgiu.

Homeopatický serotonín sám o sebe nie je neškodný a nemá vedľajšie účinky, ale vysoké hladiny tohto hormónu v krvi môžu predstavovať poplašný zvonček konkrétneho typu nádorov: karcinómov. Dokonca aj niektoré lieky, ako je rýchlosť amfetamínov a extasia, sú schopné zvyšovať hladinu sérového serotonínu, pretože bránia ich absorpcii, spúšťajú serotonínový syndróm alebo SS, ktoré v podstate pôsobia na troch sférach: kognitívna sféra, spúšťanie migrén, agitovanosť, stavy zmätenosti a poruchy správania; vegetatívna sféra, ktorá zahŕňa vegetatívny nervový systém s následnou tachykardiou, nadmerným potením, zimnicou, nevoľnosťou a hnačkou; somatická guľa, ktorá postihuje telo s trasmi, svalovými kontrakciami a kŕčmi. Diagnóza tohto syndrómu sa uskutočňuje s najmenej tromi z uvedených symptómov, z ktorých každá je na jednu guľu, a vykonáva sa akcia pri podávaní antagonistov serotonínu a pri pozastavení liečiva, liečiva alebo liečby, ktorá ho vyvolala. Riziko tejto kontraindikácie pri podávaní homeopatického serotonínu je znížené, ak nie nulové.