Mechúr

Mechúr

Vescia: všeobecné informácie


Termín Vescia sa používa na označenie dvoch veľmi odlišných druhov húb, ktoré sa líšia hlavne veľkosťou. Sú to Calvatia maxima a Lycoperdon gemmatum, lepšie známe ako vescia maggiore a vescia minore. Oba tieto druhy húb sú vzájomne zameniteľné, aj keď sa prvé považujú za „rafinovanejšie“ (pokiaľ ide o chuť) ako druhé. Ďalšou vlastnosťou, ktorá ich odlišuje, je veľkosť. pýchavka maximá, ak sa nechajú rásť, môžu dosiahnuť veľké rozmery, zatiaľ čo pýchavka minor si zachováva štandardné rozmery iných prirodzene sa vyskytujúcich húb. Pokiaľ ide o chuť a požívateľnosť týchto dvoch vzoriek húb, je dobré vedieť, že ak sa obidve odoberú v správnom období, môžu rovnako viesť k veľmi chutným a šťavnatým kulinárskym receptom.

Vescia: vlastnostiVäčšia vescia je jedlá huba, iba ak sa odoberie v určitom časovom období. Má veľmi veľké rozmery, v skutočnosti môže dokonca vážiť 5 kilogramov, s klobúkom s priemerom dokonca asi pol metra. Tento exemplár sa nachádza v horských pasienkoch a lúkach. Rastie ako v zime, tak v lete. Z estetického hľadiska má klobúk zaoblený tvar, je bez stonky a je biely. Vnútorná buničina je biela v mladých vzorkách a žltkastohnedá u dospelých. Ten, ktorý príde do určitého veku, začne vydávať nepríjemný a nepríjemný zápach. Je vhodné si uvedomiť, že táto huba je jedlá iba v prípade, že buničina a klobúk sú biele. Veznica vescia alebo Lycoperdon gemmatum sa zvyčajne vyvíja na rastlinných zvyškoch. Čiapka je ako väčšia vescia biela, bez stonky a pokrytá malými chrbticami. Chuť tohto preparátu sa považuje za priemernú.

Vescia: podobnostiAko už bolo uvedené, dva druhy, ktoré sa bežne nazývajú vescia, majú určité rozdiely, ale zároveň podobnosti. Po prvé, menšia aj väčšia vescia sa musí jesť iba vtedy, keď sú mladí, a preto keď je ich mäso a vonkajšie sfarbenie biele. Väčšia vescia sa považuje za lepšiu ako tá menšia. Posledne menované je tiež niekedy zamieňané s inými druhmi jedovatých húb, zatiaľ čo prvý sa nedá zameniť vzhľadom na jeho veľkosť. Môže dôjsť k zámene s: amanita vajíčka, Lycoperdon kandidum, Lycoperdon echinatum, Lycoperdon seccatum, Lycoperdon pyriforme (bez ostní). V tejto súvislosti je potrebné vždy sprevádzať ľudia, ktorí pracujú v tomto odvetví, alebo nadšenci, ktorí môžu so svojimi vedomosťami nechať jedovaté exempláre v prírode a zbierať iba tie, aby sa predišlo chybám, ktoré môžu stáť váš život. jedlé.

Močový mechúr: Vescia: požívateľnosťPokiaľ ide o požívateľnosť týchto dvoch druhov osy, je vhodné urobiť kulinárske rozlíšenie tak z hľadiska konzumácie surového jedla, ako aj z hľadiska receptov, ktoré sa majú zaviesť. Väčšia vescia sa môže jesť surová spolu so šalátom, grilovaná, obaľovaná a vyprážaná. Menšia vescia, kvôli nepríjemnému zápachu, ktorý sa vynára, sa považuje za priemernú huby, ktorá sa má zaviesť do receptov. Ako sa však už uviedlo, ak sa zberá, keď je buničina stále biela, chutí skvele. Otravný zápach sa eliminuje varením. Aj to sa môže jesť vyprážané a obaľované. Je vhodné si uvedomiť, že táto vzorka sa musí skonzumovať okamžite po zbere, pretože vnútorná buničina sa v krátkom čase zhoršuje a má tendenciu zaprášiť sa.