Avokádový závod

Avokádový závod

Početné vlastnosti avokáda


Vynikajúce v kuchyni na prípravu chutných a bohatých jedál, avokádo je vysoko cenené pre svoje výživové vlastnosti. Ovocie je obzvlášť bohaté na draslík (myslím, že obsahuje väčšie množstvo banánov), mononenasýtené mastné kyseliny (tie, ktoré bojujú proti zlému cholesterolu), beta-karotén a glutatión. Jeho prítomnosť dodáva jedlu okrem vysokého obsahu cenných živín pre naše telo aj jemnú chuť typickú pre tropické jedlá. V kozmetike namiesto toho nájdeme avokádový olej, ktorý sa vyrába z dužiny z ovocia, ku ktorému sa pridáva kokosové mlieko, zvlášť vhodné na regeneráciu pokožky. Vďaka prítomnosti vitamínov A a E skutočne pomáha v boji s voľnými radikálmi a spomaľuje tak starnutie pokožky.

PrehrávanieKeď použijete avokádo, musíte si pamätať, že odložíte veľké semeno, ktoré má ovocie v jeho strede. Potom bude postačovať umiestniť ho do nádoby s výhodne dažďovou vodou, s predvídavosťou umiestniť semeno tak, aby špička smerovala nahor. Aby sa zabránilo tomu, že sa semeno hnije pri kontakte s vodou, bude možné vyrobiť malé háčiky s postrannými špáradlami, a tým umiestniť avokádové semeno na okraj nádoby. Semeno musí byť ponorené do vody iba do polovice vo svojej najokrúhlejšej časti. Nádobu umiestnite na mimoriadne svetlé miesto, nezabudnite vymeniť vodu každé dva alebo tri dni, aby sa zabránilo tvorbe plesní. Počkajte štyri alebo päť týždňov, kým sa na spodku objavia klíčky semien a korene. Keď sa korene posilnia a z výhonku sa začnú tvoriť malé listy, osivo je pripravené na výsadbu.

Pestovanie avokádaPestovanie avokáda nie je ťažké. Na zabezpečenie bujného rastu rastliny je potrebné zaručiť najlepšie podmienky. Keďže sú to tropické rastliny, netolerujú drsné zimné teploty, takže je možné ich vysádzať do zeme iba vtedy, ak teplota nikdy neklesne pod 5 °. V opačnom prípade bude vhodné zasadiť semenáčik do vázy, aby sa mohla pestovať v najchladnejších mesiacoch roka. Pokiaľ ide o pôdu, rastlina sa ľahko prispôsobuje každému Ph, za predpokladu, že má zníženú slanosť a optimálnu drenáž. Vynikajúcim riešením by mohlo byť položenie vrstvy kameňov a štrku na spodok vázy. Veľmi dôležitý je potom príspevok hnojiva, ktorý sa má používať po prvom roku, aby sa umožnilo posilnenie rastliny. Nakoniec vložte semeno do pohára jemne, dávajte pozor, aby ste ho pochovali iba do polovice, aby sa kmeň nezhnilil pod pôdou a pôdu vždy udržiavajte mierne vlhkú.

Avokádový závod: avokádo v kuchyni: guacamole omáčkaS avokádovou dužinou v kuchyni sa pripravuje množstvo jedál. Jednou z najslávnejších omáčok je nepochybne guacamole. Je to veľmi chutná mexická omáčka a odporúča sa sprevádzať fajitu alebo typické mexické kukuričné ​​lupienky. K tomu je potrebná okrem dužiny avokáda aj paprika, cibuľa, limetová šťava a nakrájané paradajky. Postačí zmiešať všetky ingrediencie spolu, pridať soľ a nechať variť asi 30 minút v chladničke. Vaša guacamole omáčka je pripravená na potešenie. Na získanie zvlášť hustej a krémovej omáčky bude stačiť odstrániť semená a prebytočnú vodu z rajčiakov. Aby ste zabránili oxidácii avokádovej buničiny pri kontakte so vzduchom, môžete obal, ktorý sa má umiestniť do chladničky, zakryť plastovým obalom.