Honda krovinorez

Honda krovinorez

4-taktný benzínový motor Honda


Honda bola prvou spoločnosťou, ktorá pred 16 rokmi realizovala krovinorezy vybavené 4-taktným motorom, čistým benzínom namiesto 2-taktnej zmesi oleja a benzínu. Orezávače tejto známej spoločnosti sú navrhnuté tak, aby boli účinné na 360 ° v každej polohe. 4-taktný motor ponúka rad veľkých výhod. V prvom rade, v porovnaní so zmesovým motorom s rovnakým výkonom, benzínový motor nespotrebuje olej a ušetrí 50% paliva. Tiež sa ľahšie opotrebuje a vyžaduje o 30% menej náhradných dielov a údržbu. Benzínový motor je menej hlučný ako dvojtaktný motor s nízkymi vibráciami, má okamžitý štart a nevydáva typickú vôňu zmesi. Rovnaký výkon, štvortaktný motor má vyšší krútiaci moment, ktorý zaisťuje lepší výkon. Benzínový motor vo vzduchu uvoľňuje až o 85% menej znečisťujúcich plynov, čím lepšie rešpektuje životné prostredie.

Technické vlastnosti krovinorezovTento poľnohospodársky stroj má optimálny pomer hmotnosť / výkon a je schopný efektívne kosiť vysokú trávu aj burinu. Technológia OHC zaručuje ľahký a rýchly štart bez najmenšej vôle. Palivová nádrž je veľká, a preto umožňuje dlhú pracovnú autonómiu. Vyšší krútiaci moment motora je k dispozícii už pri nízkych otáčkach motora pre rýchle a bezpečné rezanie. Spojka je technologicky rozvinutá, rovnako ako šírka a priemer trecieho materiálu. Materiály, ktoré tvoria tyč, rukoväť, antivibračný držiak a urýchľovač, zabezpečujú vynikajúcu životnosť. Na prístup do vzduchového filtra nie sú potrebné nástroje. Veľký tlmič výfuku pomáha udržiavať nízku hlučnosť motora. Beat-and-away hlava umožňuje užívateľovi nechať niť von, bez toho aby museli prerušiť záhradnícke operácie.

Modely krovinorezov Honda: UMS a UMK
Rad krovinorezov Honda má tvar navrhnutý tak, aby poskytoval maximálne pohodlie a bezpečnosť. Ovládacie prvky sú všetky vedľa seba a dajú sa použiť jednou rukou bez toho, aby ste museli opustiť rukoväť náradia. Materiály sú vybrané tak, aby odolali akýmkoľvek podmienkam použitia. Ochranný systém žacieho zariadenia má zmenšené rozmery, aby sa umožnil dostatočný odvod trávy. Model UMS 425E so zaobleným hriadeľom má motor s objemom 25 cm3 s objemom benzínu pre bezolovnaté motorové vozidlá. Zaručená hladina akustického výkonu je 109 dB (A), zapaľovanie je elektronický tranzistor a spätný štartér. Maximálna hmotnosť v pohotovostnom stave vrátane oleja, benzínu, rezného nástroja a relatívnej ochrany je 6,1 kg. Na druhej strane modely UMK 425E a UMK 435E majú pevnú tyč a zahŕňajú jedinú rukoväť alebo rukoväť na riadidlách, pohodlný postroj, údernú hlavu a okuliare.

Krovinorez Honda: Obojstranný UMR a multifunkčný UMCCenovo dostupný obojstranný krovinorez UMR 435T sa stáva tiež trepačkou hrebeňov. Podporovaný nástroj je ideálny na zber olív a orechov v stredne veľkých plodinách, aj keď sa nachádza v plochách, ktoré nie sú rovné. Jeho motor je 35,08 ccm s jedným valcom, so vzduchovým chladením OHC, rukoväť je dvojitá a pohotovostná hmotnosť je 8,6 kg. Dva nové multifunkčné modely UMC 425 a UMC 435 sa vyznačujú širokou dostupnosťou príslušenstva prostredníctvom jednoduchého spojenia s exkluzívnym systémom Honda Joint System. Modely ponúkajú 7 rôznych pracovných nástrojov, 2 pohonné jednotky a 2 rozšírenia, aby vyhoveli požiadavkám najnáročnejšieho zákazníka. Oba modely majú 4-taktné motory s objemom 25 cm3 a 35 cm3, maximálny počet otáčok za minútu je 7000, hmotnosť je 5,1 kg pre UMC 425 a 5,9 kg pre UMC 435.

Video: UMK 435 křovinořez HONDA