Obrovské mäsožravé rastliny

Obrovské mäsožravé rastliny

Sukulentné rastliny


Sukulentné rastliny alebo presnejšie sukulentné rastliny sú konkrétne rastliny, ktoré majú tkanivá schopné uchovávať veľké množstvo vody. Vďaka tejto zvláštnosti sú sukulentné rastliny schopné uchovávať tekutiny po obdobie sucha. Aby sa udržala voda vo vnútri rastliny, vyhýba sa nadmernej transpirácii vďaka zahusťovaniu epidermy, rastu vlasov, úprave listov v tŕňoch a fotosyntéze vykonávanej kmeňom. Sukulentné rastliny sa nemôžu pestovať doma okrem niekoľkých exemplárov, pretože stále potrebujú správne osvetlenie, vetranie a teplotu. Obzvlášť dôležitá je zimná teplota, ktorá musí byť medzi 4 a 7 stupňami, aby sa rastliny mohli prirodzene oddýchnuť.

Starostlivosť o sukulentySukulentné rastliny môžu rásť na kamenistých, púštnych alebo skalnatých štrbinách alebo na stromoch, preto je vhodné, aby bola pôda primerane vypustená, aby nevznikla žiadna voda, ktorá by spôsobila hnilobu koreňov. Pokiaľ ide o zalievanie, je potrebné sa vyhnúť nadmerným zalievaním, v prípade sukulentných rastlín by niekedy bolo lepšie vyhnúť sa zalievaniu, ak by existovali pochybnosti, pretože sú schopné absorbovať správne množstvo vody z vlhkej pôdy. Avšak v období rastu, od jari do leta, bolo možné zavlažovať každé dva týždne, ktoré sa v čase odpočinku stali tromi. Niektoré bežné sukulenty môžu byť: agáve, aloe, eufória, rôzne druhy kaktusu, yucca, pichľavý hruška.

Mäsožravé rastlinyMasožravé rastliny, tiež nazývané hmyzožravé rastliny, sú rastliny, ktoré sú schopné chytiť hmyz a iné článkonožce, aby boli schopné získať živiny, ktoré potrebujú pre rast. Táto zvláštnosť je spôsobená skutočnosťou, že tieto rastliny sa vyvinuli v bažinatých prostrediach, v rašeliniskách alebo s horninami, v ktorých sú horniny, v ktorých sú látky v pôde malé a príliš kyslé na uľahčenie rastu rastlín. všeobecne mäsožravé rastliny sú bylinného typu so zvlášť upravenými listami, ktoré zaručujú zachytenie hmyzu. zvyčajne mäsožravé rastliny majú znížené korene, pretože väčšina energie rastliny sa používa na produkciu pascí a tráviacich enzýmov, pretože dusík potrebný pre rastlinu absorbuje hmyz listami.

Obrovské mäsožravé rastliny: Starostlivosť o mäsožravé rastlinyMasožravé rastliny používajú rôzne systémy pascí: s ascidiom sa koristi zachytia vo vnútri listu; lepidlo, zachytávanie sa uskutočňuje lepkavým slizom; snap, korisť je zachytená listami, ktoré sú stimulované pohybom; odsatím sa korisť nasáva do štruktúry, ktorá vytvára tlakové vákuum; homár, k zachytávaniu dochádza prostredníctvom chĺpkov, ktoré nesú korisť vo vnútri tráviaceho orgánu. Masožravé rastliny by sa mali držať vonku, pretože na odpočinok potrebujú svetlo a chlad. Neodporúča sa ich nikdy oplodniť, pretože živiny berú priamo zo svojej koristi. obrie mäsožravé rastliny sú z rodu Nephentes, ktoré môžu dosahovať výšku 20 metrov s listami až do výšky 80 centimetrov a šírky 12.