Význam Azalea

Význam Azalea

Poznáme azalku: rastliny a kvetiny


Azalea je rastlina, ktorá rastie vo vysokohorských mokradiach a pochádza zo Severnej Ameriky a Ďalekého východu a bola zavedená do Talianska okolo 19. storočia. V súčasnosti je u nás rozšírený a rastie spontánne v tienistých oblastiach pri vodných tokoch. Botanická klasifikácia tohto druhu je komplexná: azalka sama o sebe nie je rod, ale je súčasťou rododendronu, ktorý je rozdelený do dvoch skupín: rododendrony a skutočne azalky. Oba sú vždyzelené kríky, ale prvý je menší ako druhý. Kvet azalky má kalich tvorený 5 sepálmi a korólou s 5 lístkami. Doba kvitnutia závisí od odrody kvetu a podnebia: z tohto dôvodu môžu azalky kvitnúť skoro na jar aj na jeseň.

Čo znamená Azalea: čo to je?Azalka je samičie kvetina. Z tohto dôvodu v jazyku kvetín Azalea pripomína postavu ženy a presnejšie najdôležitejšiu ženu pre každého z nás: svoju vlastnú matku. V tomto zmysle predstavuje azalka aj najčistejšiu lásku, ktorá existuje, teda materskú lásku. V niektorých sa spája aj kultúra a tradície miesta pôvodu tejto kvetiny, ktorá ju spája s cnosťami ženskosti a striedmosti. Takže táto kvetina pre matku, všeobecne považovanú za nositeľa oboch týchto charakteristík. Temperance, definovaná ako prax moderovania, je v skutočnosti darom, ktorý každá matka učí svojim deťom, aby im pomohla žiť pokojne a pokojne čeliť pokusom. života. Samotné „záhadné šťastie“, ktoré matky prenikajú svojim deťom, predstavuje jeden z najhlbších významov tohto kvetinového druhu.

Azalea: alternatívny významV skutočnosti, rovnako ako v prípade iných kvetov, pre azalku neexistuje žiadny jedinečný význam. Dávanie azalky často znamená iný druh posolstva: kvetina sa často podáva tým, ktorí sa chystajú čeliť rozhodujúcemu testu a sú spojené so šťastím. Toto je vlastnosť, ktorá značne uľahčila jeho rozšírenie, a to natoľko, že zvyk predávať v predvečer skúšky kyticu azalky je dôležitý. Význam azalky je tradične stále spojený s ženskosťou a temperamentom, čo je kvalita, ktorá, ako už bolo spomenuté, je typická pre matky. Z tohto dôvodu sú pri Taliansku každý rok námestia v Taliansku vyplnené stánkami Talianskej asociácie pre výskum rakoviny, ktoré za bezplatnú ponuku distribuujú azalky.

Význam Azalea: Azalea: význam odlišný pre každú chromatickú odroduAzalea je rastlina známa už od pradávna pre svoj bohatý nektár. Niektoré druhy sú však veľmi jedovaté av tejto súvislosti sa k nám dostávajú niektoré svedectvá od latinského autora Plinyho. Možno to je dôvod, prečo, ak si vyberiete rôzne chromaticky odlišné azalky od tradičných, vyberie sa aj vyslanie úplne inej správy. Inými slovami: iný azalka, opačný význam. Význam červenej azalky sa napríklad veľmi líši od tradičného významu kvetu, čo naznačuje úmysel pomstiť sa. Podobne, keď niekto získa žlté azalky, znamená to, že príjemca je považovaný za falošnú osobu. Jedovaté správy, že jazyk kvetov sa vzájomne metaforicky spája s niektorými vlastnosťami tohto krásneho kvetinového druhu.