Hrad San Pelagio

Hrad San Pelagio

História hradu San Pelagio


Hrad San Pelagio, ktorý sa nachádzal v nádhernej krajine neďaleko Padovy, predtým, ako bol šľachtickou vilou, bol starobylým hradom zo štrnásteho storočia: jeho nádherná veža je toho dôkazom, čo svedčí o starodávnom obrannom systéme v tejto oblasti. Vila sa narodila až v roku 700, kedy bol hrad úplne prestavaný grófmi Zaborrom, ktorí sa stali jeho majiteľmi, aby bol vhodný na poľnohospodársky život, na ktorý sa vždy používa. História nám hovorí, že vila bola v roku 1918 tiež miestom slávnej letky „La Serenissima“: odtiaľ historický Volo su Viedeň, ktorý velel Gabriele DAnnunzio. Za posledných 40 rokov bola táto nádherná nehnuteľnosť chránená pred degradáciou tou istou rodinou Zaborrrov, ktorá si zachovala rodinné spomienky a uskutočnila konzervatívnu transformáciu vily, ktorá vôbec nezkreslila jej funkcie, či už obytné alebo poľnohospodárske, ale predovšetkým recepcie. Vznikol tak nádherný komplex San Pelagio, v ktorom je rezidencia, záhrady, múzeum, reštaurácia a celý park skvelým kúskom histórie, ktorú treba obdivovať a oslavovať udalosťami.

Výlet do historického parku hradu San PelagioAk sa chcete vydať na výlet do čarovného miesta bohatého na históriu a prírodu, historická záhrada San Pelagio je ideálnym miestom: je to zážitkový park, prechádzky medzi ružami a zaujímavými bludiskami. Už 40 rokov sa zámocký park dôkladne zrekonštruoval a starostlivo sa preskúmali všetky prítomné botanické druhy. Park má dve hlavné záhrady, každá so svojimi zvláštnymi vlastnosťami, ktoré ponúkajú jedinečnú podívanú. Neskôr boli obohatené o nové rastliny, ale predovšetkým o obrovské množstvo ruží, ktoré najmä v máji ponúkajú očarujúcu scenériu. V parku nájdeme aj starodávne rastliny vrátane Lagestroemia Indica z 18. storočia, veľkolepého Populus Alba z 19. storočia a Carpinus betulus viac ako storočníkov. Nie je to tak dávno, čo sa v parku vytvoril zelený labyrint Minotauro, aby si spomenuli na mýtus Icarusa a let a nedávno sa vytvoril aj labyrint zrkadiel, ktorý predstavuje koncept „dvojitého“ drahého D'Annunzia. Park je ideálnym miestom pre tých, ktorí pri návšteve oblasti Padova chcú obdivovať prírodu a históriu cti.

Letecké múzeum na hrade San PelagioNa pamiatku a šírenie verejnosti starovekých nepokojov súvisiacich s hradom a básnikom D'Annunziom bola vila podrobená viac ako štyridsať rokov presným výplniam, vďaka ktorým bola ešte vzácnejšia. Najmä, ako aj miesto so súčasnými funkciami obydlia a pohostinnosti, bolo tiež prehodnotené ako historické múzeum, Múzeum letu, ktoré bolo otvorené v roku 1980. Realizácia tohto vzácneho a jedinečného múzea je výsledkom záväzok oboch ušľachtilých rodín, ktoré vlastní Zaborru, ale aj Márie Fede Caproni, dedičky hrdinského priekopníka talianskeho letectva, leteckého inžiniera Gianni Caproniho. Toto je najstaršie múzeum v Taliansku venované výlučne letectvu. Návštevou múzea môžete sledovať dlhú históriu letu, ktorá sa tu točí okolo podniku D'Annunzio, ktorému sú venované miestnosti, ktoré obýval veľký básnik v rokoch 1917-1919. Zaujímavé sú aj miestnosti určené na lietanie vo všetkých jeho aspektoch, od Leonarda po Montgolfiera, od Wrighta po Lindbergha, potom od Nobile, po Forlaniniho a nakoniec pre nedávnych protagonistov priestoru Gagarin a Armstrong.

Vila a udalostiVila a komplex San Pelagio sú ideálnym miestom na usporiadanie udalostí všetkého druhu, ktoré hosťom ponúkajú evokujúci historický a prírodný kontext. Telo vily s veľkými miestnosťami ponúka perfektné exkluzívne a charakteristické priestory pre stretnutie atmosféry, ktorú dýchate, vyrobené z umenia a histórie. Z tohto dôvodu a tiež pre svoju krásu môžu miestnosti uspokojiť najrôznejšie organizačné potreby na organizovanie kurzov, kongresov, konferencií, stretnutí, módnych prehliadok a všetkých druhov výstavných akcií. Vila s veľkými vnútornými a vonkajšími priestormi je tiež ideálna na organizovanie obradov a večierkov, ale predovšetkým na svadby. V izbách vládne krása, elegancia a kultivovanosť, nevyhnutné prvky pre triedny príjem. Usporiadanie miestností vyhradené výlučne pre danú akciu je založené na individuálnych potrebách: stoly sú zdobené krásnymi obrusmi s čipkou, porcelánom alebo striebornými doskami. Aj v parku bude možné vytvoriť nezabudnuteľnú párty, ktorá môže byť ideálnym prostredím pre fotografovanie alebo pre vonkajšie podujatie v 4 ha zelene.

Video: Shadow of the Colossus Remake. Walkthrough HARD PS4Pro. Part 4 Colossus #4 "Phaedra"