Vila Este v Tivoli

Vila Este v Tivoli

Villa d'Este: palác.


Budova komplexu Villa d'Este v Tivoli stojí na kedysi rímskom dome. Z historického hľadiska je toto miesto samo o sebe fascinujúce: od starodávneho Ríma po intríny Borgie sa zdá, že všetko bolo študované, aby bolo toto miesto fascinujúce a zaujímavé. Palác je tiež krásny: skvelý príklad talianskej renesančnej architektúry vytvoril Pirro Ligorio s pomocou veľkého počtu remeselníkov a umelcov, ktorí pracovali na schodoch, freskách a fontáňach. Toto miesto (ktoré bolo v minulosti kláštorom) sa volalo Villa Gaudente, a to môže ukázať zámer jeho šľachtického majstra. Kardinál sa však nikdy nemohol tešiť z jeho vily, ktorá sa skončila niekoľko mesiacov pred jeho smrťou.

Villa d'Este: záhradaZáhrada Villa d'Este, ktorá je impozantná a obzvlášť rozsiahla, je dielom samotného Pirro Ligoria a je postavená na rôznych úrovniach. Podľa vzorov rímskej architektúry pracovníci vytvorili sieť osí a kĺbov, ktoré sú základom tejto botanickej práce veľkej hodnoty. Svieža zelená a vodná charakteristika mnohých fontán vytvára úplne jedinečný optický efekt. Z Vialone zostupuje na „Grotta di Diana“, zdobenú farebnou majolikou, ktorá predstavuje výjavy z rímskej mytológie: Panteón je povolaný ozdobiť prostredie. V južnej časti namiesto Rotonda dei Cipressi, D'Annunzio pravdepodobne utrpel kúzlo citovaním v „Notturno“, ponúka botanický pohľad smerujúci k oblohe.

Villa d'Este: fontányNavrhujúcim a veľmi dôležitým umeleckým profilom tohto komplexu sú fontány, ktoré zdobia exteriér vily. Ich prietok vody je obrovský a systém je schopný čerpať z nákladného úsilia a úsilia Aniene, ale určite to stojí za to. Vodné prvky skíc na slnku ponúkajú perspektívu, ktorá stojí za celú návštevu komplexu - Villa d'Este je súčasťou prehliadky Veľkých záhrad v Taliansku. Medzi chodníky a flóru parku vystupujú takmer paradoxne postavené budovy venované bohom starovekého Ríma. Dokonca aj Bernini, v nasledujúcich prácach, dostal ruky na tento šperk (aedicule Sound Fountain of Organ). Silnou stránkou je Viale delle Cento Fontane na troch úrovniach, ktoré predstavujú prítoky Tiberu.

Vila Este v Tivoli: Vila d'Este: návštevyNašťastie je stále možné navštíviť komplexné budovy, ktoré tvoria tento architektonický skvost. Na oficiálnych stránkach je možné zvoliť najvýhodnejšiu možnosť, rezervovať si a kúpiť vstupenku. Súkromná ponuka (samozrejme existujú aj služby venované školským návštevám) je vo dne iv noci, pričom čas sa pohybuje v prvej hypotéze od 8,30 do 17 (alebo o 19, v závislosti od ročného obdobia): ceny pohybujú sa od 4 do 8 EUR (s významnými odchýlkami v prípade interných expozícií). Pokiaľ ide o nočné návštevy, sú k dispozícii od júla do septembra - od 20:30 do polnoci - a cena lístkov je medzi 7 a 11 eurami, deti do 13 rokov majú pobyt zadarmo. Každý deň si môžete vypočuť zvukovú fontánu organu, ktorá je aktívna od 10:30.

Video: VILLA D'ESTE Patrimonio Unesco - TIVOLI - HD