Choroby ruží

Choroby ruží

Choroby ruží. Čo sú zač?


Našťastie, choroby z ruží sú ľahko zistiteľné a po ich zistení sa v krátkom čase vymažú. Pre zjednodušenie môžu byť zhromažďované do troch skupín podľa rôznych príčin, ktoré ich spúšťajú. Máme patológie spôsobené: teplotami prostredia, organickými dysfunkciami spôsobenými hmyzom a zvieratami a útokmi parazitov. Vo všetkých týchto prípadoch sú potrebné pravidelné kontroly a včasné ošetrenie. Ak si všimnete čierne škvrny na listoch, prítomnosť vošiek alebo fumaggínu, musíte konať čoskoro, aby ste zachovali zdravú rastlinu ružovej rastliny a nedovolili, aby sa choroba vyvíjala, čím by sa táto rastlina usmrtila. V prípade ruží sa s chorobami, ktoré sú s nimi spojené, bojuje pomocou sezónnych rád, prírodných metód a prípravkov na chemickú prevenciu.

Sezónne tipyPokiaľ ide o ruže, proti chorobám sa bojuje prijatím určitých opatrení pred začiatkom každej sezóny. Na začiatku jari by sa mal na rastlinu nastriekať roztok vápna a síry, pričom by sa mal zvoliť deň, keď je teplota miernejšia. Na konci jari je potrebné skontrolovať kríky, aby sa zistila prítomnosť škodcov alebo výskyt nejakého ochorenia. Ak sú listy napadnuté, mali by sa okamžite odstrániť a pokračovať s fungicídom. V lete by sa rastliny ruží mali pravidelne postriekať zmesou vápna sírového, len čo uvidíte na listoch prítomnosť čiernych škvŕn. Ak sa choroba nezastaví, fungicíd sa má používať každý týždeň až do jesene. Na jeseň by sa mala ružová rastlina orezávať a ak je poškodená škodcami, mala by sa dôkladne orezať.

Ochorenia ruží. Čierna škvrna na ružiachV prípade ruží sú najbežnejšími chorobami tie, ktoré postihujú listy, napríklad čierna škvrna. Je to huba, ktorá sa s určitými zmenami eliminuje. Je ľahké nájsť jeho prítomnosť v rastline, pretože na listoch sú viditeľné čierne škvrny. Keď sa zvyšujú, na liste sa nachádza žltý halo odumretého tkaniva, čo postupne spôsobuje, že rastlina uschne. Spóry huby cestujú vo vzduchu, vo vode a zostávajú uložené na mŕtvych listoch roztrúsených po zemi. Prežívajú dokonca aj v chladnom období, a preto je potrebné nemocné listy odstrániť čo najskôr. Liečba na odstránenie nežiaduceho hostiteľa spočíva v postrekovaní rastliny roztokom pozostávajúcim z časti vápna a 9 síry, ktorá sa má zaviesť pri prvom výskyte choroby a systematicky počas zimy.

Prevencia a starostlivosťNevhodná pôda na pestovanie ruží vedie k žltnutiu listov a spomaleniu rastu. Ruže dávajú prednosť kyslej pôde bohatej na živiny. Žltnutie lístia je spôsobené nedostatkom železa; listy zbavené nedostatku vápnika; skoré oddelenie listov od nedostatku horčíka. Niektoré parazitárne choroby ruží sú: čierna škvrna, hrdza a biela mal. Tieto škodlivé organizmy sa stanú agresívnymi, ak budú vystavené stresu v horúcom a vlhkom počasí. Ruže sú tiež obľúbeným jedlom mnohých druhov hmyzu, ako sú: vošky, húsenice, hmyz z mierky, roztoče červené, pavúky, stonožky. Niektoré z nich odstránia miazgu, iné požierajú listy, výhonky a kvety. Rastlina zachráni iba cielené ošetrenie.